40k turnirji

Najpopularnejša strateška namizna bojna igra. Uporablja 28mm modele, D6 kocke in se odvija v daljni prihodnosti vesolja, kjer imperij človeštva klone pod silami demonov, nezemljanov in heretikov.

Moderator: ibzsabre

ibzsabre

40k turnirji

Post by ibzsabre » Wed Oct 25, 2017 11:13 am

Sem videl da je interes debatirat o turnirskih formatih, pa dajmo probat. Zeljena mnenja okoli formata naslednjega/ih turnirjev in ostalega kar pase zraven. Osebno navijam za cim bolj odbite ideje. Spomnim se fantasy turnirjev kjer so imeli monsterji nek popust in si koncno videl kaksnega orka na wyvernu, zaprasene giante, ipd.. - majka

par iztocnic.

1. Teren
edini razlog zakaj zadnji turnir ni imel vsaj rulebook pravil za teren je simpl, racunalo se je na lovljenje z pravili ze brez tega. Mislim da je sedaj izkusenj dovolj da to ni vec problem. Povejte mnenje, jaz sem za to da se vzame vsaj rulebook teren (Kip je lepo objavil en seznam), komot pa doda se kaj. Zelo zazeljene ideje ki boostajo CC, npr. gozd ki da +1 cover samo ce se premikas skozi (za smreko se tezko skrijes, ce pa med njimi teces pa je zoprno), ipd.

2. ForgeWorld
jaz sem za. Komot se naredi turnir kjer je FW dovoljen in potem vidimo kaj in kako.

3. XY ideje
kak zabaven format, za aprilski turnir. Npr. min 50% pik mora it v troopse, max 2 HQ, kaj na to temo.

4. Format
doubles, singles, team,..? Morda celo kaksna liga ce smo ambiciozni, kjer nabiramo pike skozi 5-6 turnirjev.

drugace pa lej, kakrsnokoli mnenje zazeljeno. Razen gliste seveda. :lol:

lord_blackfang

Re: 40k turnirji

Post by lord_blackfang » Wed Oct 25, 2017 12:05 pm

1. Vsaj rulebook, fino bi bilo da je cover tudi od terena in enot pred tarčo, ne samo direktno pod nogami. Po starem, skratka.

2. Ja, 2 opciji: dovoljeno vse pa da testiramo cheeze power (in značaj lokalnih igralcev) ali pa zahtevamo FW WYSIWYG in vidimo dejansko figure, ki jih imamo dosti radi, da smo jih kupili (ali vsaj konvertirali?)

3. Če se hecamo, najraje vidim lahkotne tematske scenarije, Mysterious Objectives & Terrain

4. Standard, bi pa lahko razmislili o kampaniji ali ligi kar tako
Our crops will wither, our children will die piteous deaths and the sun will be swept from the sky.
- Tom Kirby, CEO of Games Workshop, 2014 Annual Report Preamble

Andrej

Post by Andrej » Wed Oct 25, 2017 1:01 pm

Pred leti smo imeli v fantasyu sistem 4 turnirjev na leto in ob koncu sezone so se najboljši štirje - hardcore cheezerji med seboj pomerili za naslov "Warlorda".
Recimo da so štirje turnirji sledečih formatov:
1.turnir: ETC pravila
2. Dvojice - 2 igralca s 1000 do 1500 pik vojskama
3. mysterius objectives in terrain, mogoče vojskice za 1500 pik
4. ??? Verjetno še en 2000 pik turnir ali kaj podobnega

Lahko igramo tut maratonček - vojske za 500 pik, troopsi + max 1 heavy ali fast ali elite in max 1 HQ ki mora bit vannila in ne sme bit karakter z imenom ala Draigo. Treba še malo dodelat, naprimer omejitev pik in podobno. 6 do 8 iger na mizi 48"x48" Lahko tut kakšne fluffy scenarije zraven.

Glede terena prepuščam odločitev drugim, itak bodo za vse enaka pravila. Enako za FW, ste drugi bolj strokovnajki glede tega.

Če pa že govorimo o odbitih idejah, meni je bilo vedno žal da nismo uresničili ideje "shity list" :mrgreen:
Se pravi prineseš vojsko, ki mora bit WYSWYG, po možnosti pobarvana na tri barve in jo zamenjaš z nasprotnikom. Se pravi, ti igraš z njegovo vojsko, nasprotnik s tvojo, pa da vidmo kdo lahko sestavi večjo klobaso. Dejansko je težko sestavit "dobro" listo, turnir pa odlično pokaže kdo pozna različne vojske, se lahko prilagaja situaciji in zna izkoristit tisto kar mu nasprotnik ponuja. Prav tako pa je to priložnost da na mizah vidimo manj "uporabne" ampak zanimive enote, ker se mora itak nasprotnik ukvarjat z njimi. Tak turnir bi lahko izvedli vzporedno z zaključnim turnirjem četverice in ne bi vplival na skupno razvrstitev.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Wed Oct 25, 2017 1:56 pm

1. Sam bi kot rečeno rad videl večjo vlogo terena, tako, da podpiram teren iz Rulebook na koncu, je pa treba razmislit kaj to pomeni za CC vojske, namreč določen teren, da - na charge/move.

2. Ne vidim problemov v FW modelih, sam sem igral 1 igro proti tankcu za circa 200pik z named caracterjom, ki VEDNO hita na +2 in naredi 6 strelov S8 -4ap in dela vsak D6 wundov, to tanku naredi named karakter za 35pik, če sem prav razumel, dvomim, da so FW modeli bistveno hujši ;)

3. Glede na moje izjave bi rad videl kak turnir, kjer je power level nižji, morda brez named karakterjov ali z nekim % v Troops, čeprav to je že vprašaljivo kaj bo prineslo

4. Za ligo sem takoj za, singles tudi, za dubles pa malo manj, razn če bi bil 2 dnevni morda
ibzsabre wrote:
Wed Oct 25, 2017 11:13 am
Smrkavc, sam to bom napisal, starejše se SPOŠTUJE, sem FINA Glista, ne navadna ;)!!!

KiP

Post by KiP » Wed Oct 25, 2017 4:14 pm

ibzsabre wrote:
Wed Oct 25, 2017 11:13 am
1. Teren
edini razlog zakaj zadnji turnir ni imel vsaj rulebook pravil za teren je simpl, racunalo se je na lovljenje z pravili ze brez tega. Mislim da je sedaj izkusenj dovolj da to ni vec problem. Povejte mnenje, jaz sem za to da se vzame vsaj rulebook teren (Kip je lepo objavil en seznam), komot pa doda se kaj. Zelo zazeljene ideje ki boostajo CC, npr. gozd ki da +1 cover samo ce se premikas skozi (za smreko se tezko skrijes, ce pa med njimi teces pa je zoprno), ipd.

2. ForgeWorld
jaz sem za. Komot se naredi turnir kjer je FW dovoljen in potem vidimo kaj in kako.

3. XY ideje
kak zabaven format, za aprilski turnir. Npr. min 50% pik mora it v troopse, max 2 HQ, kaj na to temo.

4. Format
doubles, singles, team,..? Morda celo kaksna liga ce smo ambiciozni, kjer nabiramo pike skozi 5-6 turnirjev.

1. teren knjiga stran 248 do 251, tako bomo lahko upoštevali Vanetov predlog!

2. FW modeli me ne motijo, ker so mi v bistvu zelo všeč na pogled. Za vse ostalo, pokažite kje so in sledi dakka...dakka...dakka!

3. Zaenkrat mi je forged vaianta vojska čisto cool, in tu ne bi posegal...

4. Dvojice lahko tudi, ampak bolj bi si res želel en timski turnir... lepo ekipice s po 4-mi igralci, pa se gremo!
Saying golf is just a game is like saying an astronaut is just a pilot!

PapaOrk

Post by PapaOrk » Wed Oct 25, 2017 4:25 pm

Jaz za FW nisem. To odpira čisto drugo razmerje vojsk, pa že teh ne obvladujemo. FW se lahko vsak nekaj zmen s kom k je pripravljen proti tem špilat pa je.
Dvojice lahko ja.
Teren naj nekdo predlaga kak naj bo na koncu vsebina teksta v opisu turnirja.
Četvorice: Težko da se bo našlo več ekip ampak sem pripravljen probat. Že prijavljam prvo ekipo. Žan, Filip, Dark Angel, Boris :) Dajte še drugi napisat četvorice in če jih skupaj spravimo 4 ekipe organiziramo turnirček.
Naslednji turnir 13.1.2018?

KiP

Post by KiP » Wed Oct 25, 2017 5:10 pm

Četvorka:

Andrej, Bojan, Klemen, Kip..... he, he, he ;)
Saying golf is just a game is like saying an astronaut is just a pilot!

PapaOrk

Post by PapaOrk » Wed Oct 25, 2017 5:12 pm

KiP wrote:
Wed Oct 25, 2017 5:10 pm
Četvorka:

Andrej, Bojan, Klemen, Kip..... he, he, he ;)
Ja točno to sem želel izpostavit.

PapaOrk

Post by PapaOrk » Wed Oct 25, 2017 5:12 pm

Predlagam, da razmislimo o dvojicah ali celo single tudi za Januar.

Andrej

Post by Andrej » Wed Oct 25, 2017 5:16 pm

Jest sem za vse, single, dvojice, četvorke, teren, brez terena, wtc, etc, sct...

Post Reply