Prva igra sedme je pod klobukom

Najpopularnejša strateška namizna bojna igra. Uporablja 28mm modele, D6 kocke in se odvija v daljni prihodnosti vesolja, kjer imperij človeštva klone pod silami demonov, nezemljanov in heretikov.

Moderators: ibzsabre, Darkangel

Post Reply
KiP

Prva igra sedme je pod klobukom

Post by KiP » Mon Nov 28, 2016 1:27 pm

No, v petek sva z Andrejem oddigrala mojo prvo igro 40k po sedmi ediciji. Moram priznati, da sem se imel v redu. Igrala sva misijo z objektivi.
Objektivi popestrijo zadevo in zbrišejo tisto premočrtnost, katera je pač pogojena s karakteristikami in posebnimi pravili. Sploh mi je všeč, da lahko tudi elite, karakterji ali vozila zasedejo objektive. Magic faza je tudi v redu, nič pretiranega.

No, ni velikih, prevelikih razlik od šeste, vendar po moje nisem čisto objektiven, ker sem odigral samo eno igro v sedmi. Bom še poizkušal.

Moj eversor se ni izkazal, a nič ne de.
I come to dance...the dance of DEATH

Andrej

Re: Prva igra sedme je pod klobukom

Post by Andrej » Mon Nov 28, 2016 7:02 pm

Fajn špil je bil, ampak special rulov je pa res preveč. Tkole ko se dobiva dva "nooba" je fajn poznat te posebnosti vsaj za svojo vojsko. Ko si začel brat kaj vse ima asassin se mi je kar malo zavrtelo ;) verjetno sva kaj tudi pozabila. Matic je nekaj omenil masovko za petek, 9.december - več glav več ve :P

lord_blackfang

Post by lord_blackfang » Mon Nov 28, 2016 8:16 pm

Verjamem, da imata lahko dve neznalici dober špil :P
Our crops will wither, our children will die piteous deaths and the sun will be swept from the sky.
- Tom Kirby, CEO of Games Workshop, 2014 Annual Report Preamble

blazo

Post by blazo » Mon Nov 28, 2016 8:20 pm

Andrej wrote:Matic je nekaj omenil masovko za petek, 9.december - več glav več ve :P
Tole bi pa tudi meni ustrezalo. :)

KiP

Post by KiP » Mon Nov 28, 2016 10:24 pm

lord_blackfang wrote:Verjamem, da imata lahko dve neznalici dober špil :P
Ja, jaz sem se kar lovil, sploh glede vseh rulov novih in drugačnih, glede na prejšnje edicije. Drugače pa sva oddigrala korektno po pravilih. Mogoče je meni in Andreju kaj ušlo iz glave, predvsem pri svojih vojskah. Recimo jaz sem pozabil, da lahko Eversor juriša brez omejitev oz. nima I1 ko pride iz terena. In to ne zaradi move through cover ampak zaradi lightning refleksov. Pa še kaj v tej smeri. :D

KiP

Post by KiP » Mon Nov 28, 2016 10:26 pm

Andrej wrote: Matic je nekaj omenil masovko za petek, 9.december - več glav več ve :P
Jaz sem tudi za! Sva se menila z Matičkom za 1200 ali pač 1000 pik. No, bolj nagibam k 1200 pik, saj lahko malo traja... :D

Post Reply