40K turnir v Tobačni 21.10.2017

Najpopularnejša strateška namizna bojna igra. Uporablja 28mm modele, D6 kocke in se odvija v daljni prihodnosti vesolja, kjer imperij človeštva klone pod silami demonov, nezemljanov in heretikov.

Moderator: ibzsabre

FinaGlista

Re: 40K turnir v Tobačni 21.10.2017

Post by FinaGlista » Fri Oct 06, 2017 10:04 am

Jebela tale naš Klemen je kar glavca, radi te mamo srce ;)
Uglavnem fajn bi bilo, da se razčisti kaj pa kako do turnirja, meni se zdi predlog ala ETC super, da vozilo vseeno dobi nek cover, morda bodo zaradi tega vozila premočna ne vem, ker če prav razumem potem dobimo tnake z +2armor in tono wundi, samo ok, morda pa bo šlo čez.

KiP

Post by KiP » Fri Oct 06, 2017 10:10 am

MrZombie wrote:
Fri Oct 06, 2017 12:59 am
Drugače nevem če ste si prebrali city fight pravila v rulebooku, ampak tam mas eno lustno foro. Namrec infantry enote v ruinsih dobijo +2 cover save, a le ce je enota ki strelja po njih na isti ravnini ali pa nizje. Enote ki so visje, npr na visokem stolpu pa ignorirajo ta cover save. Tako igra cover veliko vecjo vlogo pa se high ground nekaj pomeni.
Ja, itak. Saj pravim, treba je malo pogledati po rulebook-u. Res je samo par strani pravil, a z ostalim v knjigi pa se lahko lepo poveže v celoto. Kot že rečeno, naj se že pozabijo ostale edicije. Kolikor gledam zadeve na Miniwargamingu in Tabletop tactics kanalih, je vse čisto lepo tekoče in ok.
Saying golf is just a game is like saying an astronaut is just a pilot!

KiP

Post by KiP » Fri Oct 06, 2017 10:11 am

FinaGlista wrote:
Fri Oct 06, 2017 10:04 am
Jebela tale naš Klemen je kar glavca, radi te mamo srce ;)
Uglavnem fajn bi bilo, da se razčisti kaj pa kako do turnirja, meni se zdi predlog ala ETC super, da vozilo vseeno dobi nek cover, morda bodo zaradi tega vozila premočna ne vem, ker če prav razumem potem dobimo tnake z +2armor in tono wundi, samo ok, morda pa bo šlo čez.
Ma pustimo ETC zaenkrat... naj se špila po knjigi, bomo vsaj vedeli zakaj gre.

ibzsabre

Post by ibzsabre » Fri Oct 06, 2017 10:28 am

Jaja glistek, saj vem, vsec ti je teorija ki jo prodajam ker spilas vozila, ti se pa takole priliznes, pacek zvit ;) Je pa tak da 2+ model z veliko woundi se slisi grozljivo dokler prvic ne vidis kako zgleda ko par laskanonov (ali ekvivalent S9 AP4 d6 woundov) zagrmi. To kar trga..

Pa da ponovim, to da modelu ni treba biti koplet v terenu, ni ETC ruling, ampak tako jaz berem BGB. Sem omenil ETC ker me je zanimalo kako to oni razumejo. Locena opazka, zelo vsec mi je kako 40k ETC rulespack ostaja simpl - brez sprememb pravil. Edino kar so omejili so bili super heavy-ji, naredili pravila za sestavit ekipo (ne ponavljat ras) in to je to. Ko enkrat odpres to pandorino skrinjo, je tezko. Saj se da, ala 9th, ampak dvomim da je kdorkoli mnenja da je to simpl sestavit.

Zelo pa pozdravljam idejo za custom teren. Saj predlogov sem videl ze ful, tukaj smo imeli par dobrih, ena vsecna so bili encampenti npr defenzivni (vrece peska) kjer dobis +2 na cover ce si bil prej en turn na miru not (ie se si se zabarikadiral)/+1 na ld (veza z komando), ipd.. se posebej pozdravljam teren ki bi boostal assault, npr cover samo ce si se premikal (ala hosta), kak bonus na move, ipd.. ker ce bodo pravila zboostala shooting se bolj kot je treba, ne bo dobro.

Ampak to je odprta debata, ta turnir bi tudi jaz spilal stock GW. Da ne bomo babe sminkal se preden smo jo pogledal. (vem vem, slabe izkusnje)

FinaGlista

Post by FinaGlista » Fri Oct 13, 2017 10:09 pm

Pa je še druga igra za mano, ki je bila tudi zelo zabavana, pa čeprav spet proti GK, tako, da upam, da ne bom na turnirju spet GK dobil ;)

Kar se igre tiče je res zabavna, nekako bazira kdo ima večjega, shooting namreč, ker CC nekako ne vidim, da bi odločal igro, morda so kakšne vojske, ki znajo res narediti silo v CC, samo dvomim, da bo zmagala proti kakemu hudmu shooting, vsaj kolikor Youtube gledam, upam, da se motim.

Igra je vsekakor super zabavana kljub temu, da bazira na hudem Power level-u, kar me res moti je teren, ki je pač tam in nima neke vloge, sila žalostno, glede na prej.
Upal sem, da bomo upoštevali vsaj, to kar je v Rulebook-u, se pravi kak teren, da -2 na charge/move in podobno, vsaj kanček poživi vse skupaj in naredi igra vsaj malo taktično ;)

FinaGlista

Post by FinaGlista » Sun Oct 15, 2017 10:16 pm

Kako kaj kaže za turnir, se kaj ve katere vosjke bodo in koliko ljudi bo?

ibzsabre

Post by ibzsabre » Mon Oct 16, 2017 10:45 am

zaenkrat imam 19 list, se pa caka se par zamudnikov..

KiP

Post by KiP » Mon Oct 16, 2017 10:55 am

FinaGlista wrote:
Fri Oct 13, 2017 10:09 pm
...kar me res moti je teren, ki je pač tam in nima neke vloge, sila žalostno, glede na prej.
Kaj to pomeni? Sta igrala brez terena ali kako? Namreč, teren je zato na mizi, da pomaga pri igri sami. Torej, da cover save in preprečuje vidljivost na terenu. Vsaj jaz tako berem! Saj taktika je v tem, da znaš med drugim tudi uporabljati teren. Mogoče ti pa ni dovolj +1 na cover save ali kako?

PapaOrk

Post by PapaOrk » Mon Oct 16, 2017 2:51 pm

se vindi se je prijavil

FinaGlista

Post by FinaGlista » Mon Oct 16, 2017 3:58 pm

KiP wrote:
Mon Oct 16, 2017 10:55 am
FinaGlista wrote:
Fri Oct 13, 2017 10:09 pm
...kar me res moti je teren, ki je pač tam in nima neke vloge, sila žalostno, glede na prej.
Kaj to pomeni? Sta igrala brez terena ali kako? Namreč, teren je zato na mizi, da pomaga pri igri sami. Torej, da cover save in preprečuje vidljivost na terenu. Vsaj jaz tako berem! Saj taktika je v tem, da znaš med drugim tudi uporabljati teren. Mogoče ti pa ni dovolj +1 na cover save ali kako?
Glede terena je žalostno, da je to vse, da plus 1 na save.
Recimo lahki bi imel večji vpliv ala ne moreš narediti advance, zmanjša charge range, prepolovi move, delaš kake save za dangerus terain...
Sedaj je smešno vse skupaj, zakaj?
1. Teren je bil delan za prejšnje edicije, se pravi povsod so luknje vse se vidi čez
2. Ker so luknje čez vse chargaš se premikaš kot da ni terena
3. Še sedaj ne vem kako vozila dobi cover mora bit v terenu je dovolj da je za njim in v inču ali 2 zraven, ker naš teren nima baze...

Post Reply