X wing 2.0

Vesoljske bitke, kjer se X-Wingi, Tie-Fighterji in druge vesoljske ladjice iz Star Wars filmov spopadajo za prevlado v galaksiji.

Moderators: RedDragon, alkemist

FireFighter

X wing 2.0

Post by FireFighter » Wed May 02, 2018 10:48 pm

Hej najbrž ste že videli, da so razvili 2 generacijo c wingov. Zanima me ali boste šli v nakup 2 generacije. Potrebujemo kupit spet starter set, potem pa conversion kote za tiste frakcije katere že imamo... Za naprej je pozitivno to, da če igraš npr. imperij, da bodo v imperialnih expansionih itd. vse upgrade karte, ki pridejo v upoštev za njih tam, da ne boš npr. rabil kupiti scume za autorhrusterje npr... ne vem no upajmo da bo še zmeraj zabavna igra, moti me le spet ta vložek € ki bo potreben za te conversion kite, pa a bojo not imel npr. Vec enakih kart npr. Crack shot, jest mislim, da ne. Pa ceno so visoko dali, 40€ starter set, 50€ conversion kit...
Še vaše mnenje?

Painted

Re: X wing 2.0

Post by Painted » Thu May 03, 2018 8:19 am

Če prav razumem starterja ne rabiš ampak samo conversion kit. Načeloma mi je ideja v2 všeč, tako da bom skoraj 100% dal 50€ za moj empire, tistih 5 Tie/fo pa roma ali v vitrino ali pa na e-bay :)
We exist to cease.

juref

Post by juref » Thu May 03, 2018 12:28 pm

Js bom po mojem nabavil vse tri prve conversion kit-e in starter set. Drugega starter seta nisem nikoli kupil, pa manjka mi tudi kar nekaj ladji oz. pilotov, ki jih dobim v conversion kitih (recimo Imperial Veterans, Imperial Aces, itd). Kolikor sem bral bo več kopij nekaterih kart - v splošnem bo sedaj manj nakupovanja posameznih ladij samo zato, da dobiš nek upgrade.

Sam sem sicer navdušen nad 2.0 in komaj čakam, da pride. Po mojem bo novim igralcem bistveno lažje začet, igra bo bolj uravnovešena, večji poudarek bo na dobrem letenju, lažje bo organizirati alternativne turnirje, itd. :-)

KiP

Post by KiP » Thu May 03, 2018 12:47 pm

Hja, imam več projektov... Bomo videli, če ne bo preveč drago vse skupaj, se bom odločil za!
I come to dance...the dance of DEATH

FireFighter

Post by FireFighter » Thu May 03, 2018 12:56 pm

Ja startes set naj bi bil obvezen za vse, ne samo conversion kit. Ker bodo tudi novi maneuever templati - gor bo naprintana polovica 1ke npr. Mozno da bo barrel roll zdej polovicen... je pa kot sem ze napisal prej pozitivno to da ce eno frakcijo igras bodo tam stvari, ki so potrebne za tisto doloceno frakcijo, ne da kupujes vse.. oh ja, nekaj bo ze, upajmo da res sprememba na bolje kar verjamem, tudi silo uvedli noter tko da, kul :)

filiphdz

Post by filiphdz » Thu May 03, 2018 6:42 pm

Jaz takole razmisljam: ce sem bil pripravljen placat €30 za "fix" za dve ladji (in to veckrat), bom z veseljem placal tudi €50 za fix za vse ladje v frakciji... Sploh se mi pa zdijo vse spremembe, ki so jih ze omenili, super.

Dejan

Post by Dejan » Fri May 04, 2018 11:19 am

Če prav razumem, igra naj bi bila bolj uravnovešena z večji poudarkom na letenju, odpravili so nekatere pomanjklivosti, več ladjic na izbiro zaradi popravljenih oz. izboljšanih pilot abilities.
Bo pa treba prihranit tistih 100 evrov za Core Set in Conversion Kit.

Krokz

Post by Krokz » Fri May 04, 2018 3:56 pm

Main Changes So Far
We have videos in production, and have gleaned the following:

Second edition is a full cardboard reboot, including pilots, upgrades, bases, and dials
There is a conversion kit (more below) for each faction that makes all First Edition backwards compatible
First Order and Resistance will be separate factions, with conversion kits in Wave 2
Point costs have been removed from all cards and will be replaced with an app and website for squad building
There seems to be a strong desire to re-sculpt ships with moving parts.
Aces boxes are only things not planned to “re-release”
Quick Build cards allow you to play out of the Core Set without building first
Force tokens can be used to power Force abilities OR change 1 focus side to a hit or evade
New line down the middle of the templates is there an an answer to the collision/train tracks problem
New action called Calculate, mainly for droids – like Focus, but only change 1 die
All turrets now have to move to a quadrant to fire – no 360 arcs
Consumable upgrades have charges (like 2 charges for Proton Torpedoes)
Ships have a unique ship ability on top of unique pilot abilities
Barrel Rolls are more in control, have to line up with middle of template, bigger ships turn the template and move less far
Highest pilot skill now looks to be 6
Linked actions are actions that have another action tied to them, you do both
Evade no longer ADDS an evade to the roll, it CHANGES an evade die to an evade symbol
There will probably be some form of restriction through formats in the app, given the phrasing of “certain ships, ship cards, and upgrade cards may rotate in and out of tournament legality”

alkemist

Post by alkemist » Sun May 06, 2018 8:08 pm

Spremembe so kar na mestu. Upam, da bo res igra še bolj raznovrstna (vsaj kompetitivno, kjer se vsako sezono pojavi par močnih buildov, ki potem prevladujejo).

Čeprav ne vem, če to čisto drži, ker so Scumi presenetili in odnesli zmago na svetovnem prvenstvu :D :D
In to kljub temu, da med top buildi ni bilo Scumov skoraj na nobenen večjem turnirju v zadnjih mesecih.

Poleg tega se bo lažje osredotočiti na en faction, tistemu ki je to pomembno, ker naj bi vse kartice dobil z nakupom samo enega factiona. Mogoče bo to pomagalo privabiti še kakšnega novega igralca.

Zgleda korak na bolje, tako da komaj čakam jesen :)

Krokz

Post by Krokz » Mon May 07, 2018 5:05 pm

Hah ja.

Image

6 Rebelov v top8, finale Empire vs. Scum in Broboti zmagajo. Eat shit! :D

Post Reply