Alternativne bojne igre

Moderator: baadc0de

lord_blackfang

Alternativne bojne igre

Post by lord_blackfang » Tue Feb 19, 2019 11:59 pm

Da ne bo samo Darkangel vsak mesec našel novega špila :lol:

Pri meni doma se valjajo ali se bodo kmalu valjale sledeče knjige (linki so do Youtube tutorialov)

Frostgrave je fantazijska kampanjska skirmish igra, duhovna naslednica Mordheima. Ambiciozni čarovniki po pravkar odkritih ruševinah iščejo starodavne zaklade. Posebnost je, da izkušnje nabira le čarovnik in njegova izbira urokov (ki jih je ogromno) definira taktiko njegove druščine, ostali pa so le njegovi telesni stražarji, ki jim je sicer na voljo kak ducat različnih profilov. Igro odlikuje tudi velika količina dodatnega materiala, v tem svetu se pišejo že celo romani.

Kings of War: Vanguard je fantazijska kampanjska skirmish igra v Manticovem zelo generičnem svetu. Prednost je, da podpira poleg originalnih Manticovih tudi večino starih GW vojsk, scenariji pa se naslanjajo na fantazijske klišeje kot je reševanje princeske, kraja zmajevih jajc in podobno.

Last Days je kampanjska skirmish igra v času zombi apokalipse. Spisal jo je avtor GMG kanala na Youtubu. Tolpe preživelih se borijo med sabo za hrano in ostale vire, medtem pa jim nagajajo zombiji, ki jih privablja zvok bitke.

Dracula's America je kampanjska skirmish igra alternativnega divjega zahoda, kjer grof Drakula ubije Lincolna in postane predsednik ZDA. Oblastne strukture so torej dobesedno povampirjene, kontrirajo pa jim blagoslovljeni kavboji, domorodci-volkodlaki, častilci temnih bogov, angelski svetniki in nekromancerji južne konfederacije. Na bojišče pa vplivajo še naključni nadnaravni dogodki, ki črpajo iz klastičnega gotskega horrorja, Cthulhu mythosa in domorodskih legend.

Scrappers je sci-fi post-apokaliptična kampanjska skirmish igra, ki za izhodiščno civilizacijo vzame nekaj na tehnološkem nivoju Infinity, tako da je bolj high-tech kot npr. Fallout. Fokus je na zbiranju virov na pogorišču utopije, ki jo je končala atomska vojna z umetno inteligenco.

Če bi se pokazal nek konkreten interes za katerokoli od teh iger, bi z veseljem vodil tudi kampanijo. Ker gre povsod za skirmishe, finančni vložek ni velik, vsi sistemi se tudi naslanjajo na širšo ponudbo figur na trgu in ne le na enega proizvajalca. So pa igre zgoraj razvrščene v vrstnem redu mojega osebnega okusa.
Our crops will wither, our children will die piteous deaths and the sun will be swept from the sky.
- Tom Kirby, CEO of Games Workshop, 2014 Annual Report Preamble

Lucky Luke

Re: Alternativne bojne igre

Post by Lucky Luke » Wed Feb 20, 2019 1:57 am

Vse od zgoraj naštetega je tudi meni sila povšeči, tako da na trnih spremljam, ali karkoli vzbudi interes še kakega domačega hobijaša.
De gustibus non disputandum, ampak osebno so mi Frostgrave, Scrappers in Dracula's America, v nespecifičnem zaporedju.

Marcus

Post by Marcus » Wed Feb 20, 2019 9:39 am

Interes:

Frostgrave
Vanguard (Basilianci)
Scrappers (Infinity figure so ok?)
“Without change, something sleeps inside us, and seldom awakens. The sleeper must awaken.“

“It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.”

Lucky Luke

Post by Lucky Luke » Wed Feb 20, 2019 12:50 pm

Infinity figure se mi zdijo perfect za bolj high-tech ali robotske factione v Scrappersih. Malo več o ozadju sveta igre (meni eden boljših twistov postapokaliptičnega žanra) tukaj.

KiP

Post by KiP » Wed Feb 20, 2019 1:16 pm

Ja, v seznamu nimaš AvP, tako da ne bo nič z mano! Ko pridejo ladjice, se lahko zopet slišimo! :D

p.s.
Dracula me zanima!
The duty of the Emperor's defence does not end at the walls of the Imperial Palace.

- Captain-General Trajann Valoris

Darkangel

Post by Darkangel » Wed Feb 20, 2019 3:13 pm

Hehe zgledajo vsi spili zanimivi, samo mam premal casa...
No expansion without equilibrium.
No conquest without control.

Pursue success in serenity.

And service to the tau'va.

lord_blackfang

Post by lord_blackfang » Wed Feb 20, 2019 7:16 pm

KiP wrote:
Wed Feb 20, 2019 1:16 pm
Ja, v seznamu nimaš AvP, tako da ne bo nič z mano! Ko pridejo ladjice, se lahko zopet slišimo! :D

p.s.
Dracula me zanima!
Lej cigana, daš mu survivorke pa se ne prijavi za zombi apokalipso.

Ladjice? Torej si naročil Oak & Iron?
Our crops will wither, our children will die piteous deaths and the sun will be swept from the sky.

KiP

Post by KiP » Wed Feb 20, 2019 7:19 pm

lord_blackfang wrote:
Wed Feb 20, 2019 7:16 pm
KiP wrote:
Wed Feb 20, 2019 1:16 pm

p.s.
Dracula me zanima!
Lej cigana, daš mu survivorke pa se ne prijavi za zombi apokalipso.

Ladjice? Torej si naročil Oak & Iron?
Nisem naročil, ker čakam tvoj feedback oz. da bom videl kako gre enkrat v živo... je pa res, da mi je malo iz glave ušlo...
The duty of the Emperor's defence does not end at the walls of the Imperial Palace.

lord_blackfang

Post by lord_blackfang » Wed Feb 20, 2019 7:50 pm

KiP wrote:
Wed Feb 20, 2019 7:19 pm
Nisem naročil, ker čakam tvoj feedback oz. da bom videl kako gre enkrat v živo... je pa res, da mi je malo iz glave ušlo...
Sreča! Jaz sem se na koncu odločil, da so cene na nivoju X-winga previsoke za surove PVC ladjice in da gameplay ni dovolj kompleksen. Mogoče bo kaj vreden Dystopean Wars 5.0, ki kmalu izide pod novim vodstvom.

KiP

Post by KiP » Thu Feb 21, 2019 10:59 am

lord_blackfang wrote:
Wed Feb 20, 2019 7:50 pm
KiP wrote:
Wed Feb 20, 2019 7:19 pm
Sreča! Jaz sem se na koncu odločil, da so cene na nivoju X-winga previsoke za surove PVC ladjice in da gameplay ni dovolj kompleksen. Mogoče bo kaj vreden Dystopean Wars 5.0, ki kmalu izide pod novim vodstvom.
Pošteno povedano, včasih preveč pravil, samo moti špil. To sem videl recimo pri Perryjih in še pri kateri drugi firmi, katera tudi proizvaja pravila, npr. Osprey. Njihova pravila so easy in igrabilna. Ne maram, da ti špil pobere preveč energije oz. zapravljaš cajt s stalnim gledanjem v pravila.

Recimo, Blood bowl, ima dovolj pravil, potem pa pride do izraza igranje oz. znanje le tega.

Za ladjice imamo Victory at Sea!

Enako trdim za Bolt action, to je to.

Post Reply