Guild Ball: 1. slovenska liga! Začetek 12.2.2017!

Moderator: baadc0de

evilork

Re: Guild Ball: 1. slovenska liga!

Post by evilork » Sun Jan 15, 2017 6:25 pm

RedDragon wrote:OK, po pogovoru z MaLiusem sem malo predelal koncept lige.

Za regular season ni potrebno cel čas igrat z isto ekipo, tudi ne z istim guildom. Fiksne ekipe bodo veljale komaj, ko pridemo do play-offs. To pa zato, ker po moje marsikdo (jaz skor sigurno) ne bo igral veliko iger izven lige, kar pomeni, da bi moral igrat vse GB igre za dober del leta samo z eno ekipo, kar je mal škoda... Še vedno lahko igrate samo z enim guildom, nihče ne pravi, da morate menjevat guilde kot spodnje gate ;), ampak lahko pa, če vam sede. :D

Bo pa v Play-offih omejitev, da se guildi ne smejo ponovit. Vodilni igralec po zaključku regular season bo tako dobil first pick za guild in potem po lestvici navzdol. Tako da če hočete v Play-offih igrat s svojo najljubšo ekipo, potem bolje, da ste po regular season čim bolje uvrščeni. ;)
My 2 cents (pa najverjetneje ne bom v ligi):
1. Da lahko menjavas guilde omogoca igralcem, ki imajo v lasti vec guildov precej vec takticnega in manevrskega prostora proti ljudem, ki igrajo recimo samo en guild, tako da mislim, da bi se moral igralec že na začetku prijavit z vsemi guildi in rosterji katerimi bo igral z max omejitvijo 2 guilda na sezono. Mogoče se lahko pusti 2 spota na rosterju free v primeru novih figur, ampak takoj k te figure uporabiš se ti te dva free spota zalockata.

2. To pa zopet favorira ljudi, ki imajo vec guildov, ker bodo zopet ljudje z enim guildom lahko prisiljeni igrati guild, ki ga sploh niso nikoli igrali, kar je precejšen non sense. Mislim, da bi bilo bolj smiselno, da si igralci playoffa izberejo en guild in roster. Le te se objavi na določen datum/uro. Najboljši igralec nato prvi izbere svojega nasprotnika, drugi igralec svojega nasprotnika (razen če ni drugega igralca izbral že najboljši igralec), itd. Lahko gre pa po klasičnem sistemu 1-8, 2-7, itd.

Prva točka se mi še ne zdi toliko problematična, kot pa druga.

EDIT: Dodano k drugi točki. ;)

RedDragon

Post by RedDragon » Sun Jan 15, 2017 9:09 pm

Vse to bi bil samo problem, če bi mi tole jemali ful kompetitivno, kar pa mislim, da noben ne bo. ;)

Glede druge točke se da zelo easy rešit... če se jaz prebijem v play-offe in bom nekomu za mano spizdil guild, ki bi ga izredno rad igral (v primeru, da ima samo en guild, potem valda ne bom izbral istega sam zato, da si bo on moral sposodit... :roll: ), me bo lahko s podkupnino (beri pivom) sigurno prepričal, da bom zamenjal svoj choice... :mrgreen:
Wargaming Terrain and Accessories
www.systemagaming.com

evilork

Post by evilork » Sun Jan 15, 2017 9:48 pm

Hm, ne vidim čisto smisla, da se v redni sezoni lahko igra "prosto po prešerno" potem pa se drži nekega fluffa. Potem mi je že bolj smiselno, da vsak še v playoffu igra kar hoče ;)

Mogoče bi bilo potem pri prvi točki smiselno vsaj postaviti omejitev, da moraš proti določenemu playerju igrati z istim guildom na home/away matchu. Npr. Igralec A in Igralec B igrata Fisherman:Alchemist v home matchu, to pa posledično pomeni, da morata oba igralca z enakima guildoma igrati tudi na away matchu.

Drugače pa je itak super, da organiziraš ligo, tko da pohvale ;)

RedDragon

Post by RedDragon » Mon Jan 16, 2017 1:03 am

smisel 2. točke je, da je v play-offu bolj zanimivo, ker bodo po vsej verjetnosti itak sam 4 ekipe in bi blo bedno, če se ena ponovi 2x... če nas bo slučajno več kot 8 na začetku, pol pa lah damo play-off na 8 ekip in sprostimo pravilo, da morajo bit vse ekipe različne, ker bo itak samo po sebi dovolj raznoliko.

Hvala za pohvalo! Zdaj pa se spravi k sebi in se končno prijavi s svojimi butcherji! Zelo očitno je, da te zelo mika, da bi sodeloval v ligi. ;)
www.systemagaming.com

evilork

Post by evilork » Mon Jan 16, 2017 3:51 pm

Mogoče pa res, če mi bo čas dopuščal. Glede na število Butcherjev, mislim, da bi lahko še kak drug guild sprobal :) . Mam že neki v mislih 8-)

RedDragon

Post by RedDragon » Mon Jan 16, 2017 4:31 pm

Saj če bo folku mal preveč 2 proti vsakemu igrat, lahko za 1. ligo tudi sam 1 igro proti vsakemu v regular season naredimo... Pa da vidimo kako nam bo všeč. :)

Povejte, kaj pravite na to opcijo, sploh tisti z manj časa.

Gregi? Kaj pa je s tabo? Tvoje inženirce še pogrešamo! :)
www.systemagaming.com

novi

Post by novi » Thu Jan 26, 2017 11:42 am

Se prijavljam.... Inženirji

slomax

Post by slomax » Fri Jan 27, 2017 4:52 pm

Če je možno se bi prijavo za ligo z ribičami

evilork

Post by evilork » Fri Jan 27, 2017 4:57 pm

Kdaj približno se začne liga? Pri meni je odvisno malo od timinga, ker do sredine marca sem bolj na slabem s cajtom.

Drugače bi se prijavil z Butcherji + neznani guild :)

RedDragon

Post by RedDragon » Sat Jan 28, 2017 9:59 am

Enkrat februarja upam. Ampak saj ni pol tocno vazno, kdaj odspilas igre, bos pac marca nadoknadil. Itak bom probal naredit kak sobotni gb league day ali dva, odvisno od interesa, na katerem se bo lahko odigralo vec iger naenkrat, da bo tudi slomaxu lazje iz mb pridt...
www.systemagaming.com

Post Reply