Sword and Spear by polkovnik

Moderator: baadc0de

RedDragon

Re: Sword and Spear by polkovnik

Post by RedDragon » Thu Dec 01, 2016 7:05 pm

Sicer ni S&S, ampak v soboto so v Beogradu igrali tudi eno lepo ancient bitko in sicer Rimljani proti Kartežanom. spodaj sem dal link do albuma fotk, ki sem jih naredil. Igrali so po WAB pravilih. So pa Kartežani kar prepričljivo zmagali. Rimljanom so najprej strli levi flank s konjenico, ki se je potem vrnila in napadla rimski center od zadaj. Na desni jim tud ni šlo velik bolje, kjer je štalo delal slon. Potem je pa še center padel pod pritiskom z vseh strani. ;) Zanimiva igra in lepo za pogledat.

Kar se pravil tiče, je WAB pretežno kot WHFB 6-ta edicija, kar je solidno, ampak ima pa nekaj manjkov, kot recimo, da ni fight backa, pa cliping itd. Osebno mi je S&S boljši.

Image

http://s411.photobucket.com/user/warham ... %20Beograd

Stvar me je zelo motivirala, tako da sem takoj začel sestavljat svoje 15mm Špance. :) Zdaj lahko tudi rečem, da Forged in Battle ni le malo boljši, ampak neprimerno boljši kot pa Corvus Belli. CB modeli dejansko sploh ne zgledajo kot ljudje v primerjavi s FiB...

Tukaj je moj španski camp :)

Image
Wargaming Terrain and Accessories
www.systemagaming.com

RedDragon

Post by RedDragon » Sun Dec 11, 2016 10:57 pm

Nekoč, v 3. stoletju pred našim štetjem, se je zgodila Grško-Španska vojna... Stavim, da tega nihče od vas ni vedel! :D

Včeraj in danes, sva z Anžetom odigrala serijo 4. bitk, v katerih se je odločila usoda Iberskega polotoka. Špartanci so se namreč odločili napast Španijo!

Image
Pogled na Špartansko bojno linijo na levi in Špansko na desni na začetku 1. bitke za Španijo.

V 1. bitki je Špartanska ekspedicijska odprava napadla Špansko vojsko. Bitka je bila zelo krvava na obeh straneh, vendar so Španci za las in z veliko sreče odbili napad. Vendar Špartanci niso izgubili zagona. Zbrali so nove sile, ki so pristale kmalu za ekspedicijsko odpravo in z novimi močmi in železno voljo, znano za njihovo majhno mestno državico, ponovno napadli in tokrat prepričljivo zmagali! Španci, prepotentni od prve zmage, so nasprotnika podcenjevali in se preveč odprli. S kontroverznimi taktikami so poskušali premagati Špartance, vendar se jim računica ni izšla.

Image
Bojišče po Španski zmagi v 1. bitki, potem ko je Španska konjenica prebila desni Špartanski bok, obrnila in napadla Špartanski center od zadaj, kar je prineslo Špancem tesno zmago.

Naslednji dan po bitki, v kateri so utrpeli hude žrtve, se je zbralo vso špansko plemstvo in z novim zagonom so se zoperstavili Špartancem v 3. bitki. Tokrat so se dobro pripravili, okrepili vodstvo z veteranskim vojskovodjo in s prebrisano uporabo domačega, poznanega terena, prepričljivo porazili Špartance, ki so se morali umakniti nazaj na obalo. Španci tokrat niso popustili, se niso predali veselju in rajanju, temveč so sledili Špartancem in jih v 4. bitki še enkrat porazili! Tokrat je bilo ponovno bolj izenačeno, vendar je na koncu na obali spet plapolala Španska zastava. Špartanci so se sicer umaknili z Iberskega polotoka, vendar dvomim, da so že rekli zadnjo besedo... :)

--------------------------------------------
Še moji listi (400 pik):

1. in 2. bitka:

3x Captain
1x Elite Scutarii (heavy foot)
1x Scutarii (medium foot)
3x Large Scutarii (medium foot)
2x Large Celtiberians (heavy foot)
2x Light Cavalry
1x Heavy Cavalry
6x Caetrati (light foot)
2x Slingers (light foot)
Camp

3. in 4. bitka:

4x Captain
1x Elite Scutarii (heavy foot)
1x Elite Celtiberians (heavy foot)
2x Large Scutarii (medium foot)
2x Large Celtiberians (heavy foot)
2x Light Cavalry
1x Heavy Cavalry
4x Caetrati (light foot)
2x Slingers (light foot)
Camp

Anže bo pa svoje liste napisal, če se mu bo dalo. ;)
www.systemagaming.com

woody

Post by woody » Sun Dec 11, 2016 11:28 pm

Igre so ble zakon ;) sicer prva igra danes je šlo meni res res slabo ;) kocke so me pustile na cedilu ;) ampak morm rečt da je imel Primož res dobro taktiko ;) kar se druge runde tiče danes sva bla tm tm samo na koncu je on z 4 kockami premagal mojih 6 in mi zbrisal 1 unit in commanderja plus še 2 unita na moralo spravil oz sem moral testirat in bil samo na enem woundu nakar sta oba uniti umrla :( ah well ;) je bla pa zadnja igra zelo zanimiva kar se terena tiče ane primož ;) imela sva 1 kos terena na mizi 6x4 ;) škoda k tega nisva pofotkala ampak sej vseen gut ;) jz se vseh list ne spomnem k sm jih zamenu mislm da sm s 3 različnimi špilu vem sam da sm probavu različne layoute z več heavy enotami in z več medium in skirmish ;) zmagal sem pa igro ko sem imel 3 špartanske enote not ;) edina lista ki sem jo imel z 3 enotami špartancev ;) all in all zakon igre in sem kar užival v igrah neglede na kocke ;) sedej pa že gledam 28mm modele da bom lahko še ostalim težil s svojimi grki ;)
To je to I Am out :)
Never interrupt your enemy, while they are making a mistake!

Andrej

Post by Andrej » Sun Dec 11, 2016 11:44 pm

Lepo sta se igrala in to kar cel dan :) Anže, predlagam da ne kupiš grkov še za 28mm ker se igrajo čisto isto kot v 15mm ;) Maš polno druge plastike na netu...

woody

Post by woody » Mon Dec 12, 2016 12:47 am

Vem da ne samo v 28mm mate cel kup drugih vojsk proti katerim v 15mm ne morem igrat ;) Pa men so špartanci top tko da bom pomoje kr na grkih ostal ;)

RedDragon

Post by RedDragon » Mon Dec 12, 2016 12:59 pm

Ja, v zadnji igri sva imela jaz 5 kosov terena, Anže je vzel samo enga in pol sem za svojih 5 za vsakega vrgel, da lahko nasprotnik premakne ali pa odstrani in je Anže vse odstranil, tako da sva na koncu igrala le z njegovim gozdom v sredini mojega deploymenta. :D Ampak ni noben problem kar se igre tiče. Moraš pač namesto terena za zafrknit nasprotnika dobro uporabit skirmisherje.

Na sploh sem ugotovil, da je veliko več odvisno od pozicioniranja in premikanja enot, kot sem imel občutek prej. Sploh kar se chargov tiče, lahko nasprotnika zvabiš v kočljive pozicije z dobro uporabo skirmisherjev. V 2. igri, ki sem jo gladko izgubil, so me sicer kocke kar teple, podobno kot Anžeta v 3., ampak če ne bi naredil tistih napak v deploymentu in kasneje v movementu, bi blo vseeno bolj tesno po moje.

Kar se pa tiče še Špartancev v 28mm, pa sem jaz tud predlagal, da pogleda še kaj drugega, ampak Anže pač ljubi svoje Špartance... :) Bova pa pol z mojimi prihajajočimi Perzijci lahko uprizorila bitko pri Termopilah! :D
www.systemagaming.com

woody

Post by woody » Mon Dec 12, 2016 7:53 pm

Tako je 5 spartan unitov pa en general proti tvoji celi vojski pa ti maš recmo duplo pik ;)

RedDragon

Post by RedDragon » Tue Dec 13, 2016 6:49 pm

Za inspiracijo:

Image
www.systemagaming.com

woody

Post by woody » Tue Dec 13, 2016 8:51 pm

Holy shit jih je ej ;)

Post Reply