razpis MOL

Moderator: Krokz

PapaOrk

razpis MOL

Post by PapaOrk » Mon Dec 15, 2014 1:08 pm

http://www.ljubljana.si/si/mol/mestna-u ... etail.html

Malo poglejte. Jaz vidim omejitev v ciljni skupine in sicer 90% udeležencev do 30 let in od tega 90% do 18 let.
Sicer bi pa lahko sfinancirali celo ETC pa še kaj.

ibzsabre

Re: razpis MOL

Post by ibzsabre » Mon Dec 15, 2014 4:20 pm

bom prebral v miru ko bom doma.. ampak naceloma dve stvari..

1. hvala da se ti ljubi izpostavljat take stvari..
2. mislim da pogoj 90% ljudi pod 30 bi se morda se dalo, 90% do 18 pa zelo tezko.. ampak kakor gledam je slednje samo pogoj za sklop D, ki se ukvarja z socialno ogrozenimi, kar mislim da se mi itak ne bi morali iti in bi lahko lovili samo sklop A, kjer tega pogoja (90% od 6 do 18) itak ni?

bom pogledal blizje ko pridem domov pa bolj natancno odpisal.

PapaOrk

Post by PapaOrk » Mon Dec 15, 2014 5:21 pm

Ravno zato sem objavil, da še kdo pregleda da nebi jaz nas izločil ker sem bolj na hitro pogledal:)
Za ta razpis mi je pa Jankovič povedal. No ja bil je po televiziji in razlagal o tem ravno ko sem jaz prisluhnil:)

ibzsabre

Post by ibzsabre » Tue Dec 16, 2014 10:37 am

heh sem najprej mislil da mas ze zoki veze, tisto bi bilo kar uporabno ;)

jaz mislim da bi za sklop A lahko kandidirali, samo ne vem a lahko pridemo skozi IV tocko, kjer so merila za izbor projektov. Preprosto je nas hobi zelo specificen in odstranjen od konvencionalnih tecajev/drustev/aktivnosti da niti ne vem kako tocno bi se argumentiralo ustreznost strokovne usposobljenosti izvajalcev, ustreznost metod dela programa, ipd..

se najlazje bi lahko izpolnili kazalnik uspesnosti projekta - grmeo na ETC p anam bodo tam povedali :lol:

tole bi moral pogledat nekdo ki ima vec izkusenj z prijavami na javne razpise. Brez vsaj razumevanja kako stvar deluje "v praksi", kaj so tihi dogovori, kaj vsi vedo, ipd.. mislim da ne bomo mogli izpolniti zadeve.

PapaOrk

Post by PapaOrk » Tue Dec 16, 2014 11:04 am

Bom danes pogledal. Mogoče sem že kako vlogo pripravil pa nekaj razpisov pripravil pa nekaj sto vlog ocenjeval:)

ibzsabre

Post by ibzsabre » Tue Dec 16, 2014 11:31 am

ja vem ja, zadnji stavek je bil malo "tejliran".. tak ko kaksni javni razpisi kjer v pogojih skoraj napisejo maticno cifro podjetja hehe ;)

PapaOrk

Post by PapaOrk » Tue Dec 16, 2014 6:41 pm

Predlog vprašanja na MOL:

"Spoštovani,

Naše društvo želi pripraviti vlogo na JAVNI RAZPIS za sofinanciranje projektov za leto 2015 in programov za obdobje od 2015 do 2017 na področju mladinskega sektorja v Mestni občini Ljubljana in bi imeli vprašanje.
Naše društvo se zadnja leta aktivno pripravlja in udeležuje na evropskem skupinskem prvenstvu v igranju strateških namiznih iger. Priprave zajemajo sestavljanje, modeliranje in barvanje modelov, učenje pravil in razvijanje ter nadgrajevanje strategij igranja in samo igranje, organizacija lokalnih tekmovanjih in udeležba na mednarodnih tekmovanjih v okoliških državah, ki jih organizirajo podobna društva kot naše. Častni zaključek letnih naporov je vsako leto na evropskem skupinskem tekmovanju kjer v treh igralnih sistemih sodeluje po 6 do 9 tekmovalcev iz posameznih držav. Tekmovanja se udeleži preko 700 mladih iz preko 35 držav iz Evrope in nekaterih drugih držav.
Zanima nas ali je izvajanje aktivnosti, ki so med drugim tudi priprava na tekmovanja in sama udeležba na tekmovnjih ustrezna vsebina za prijavo v okviru zgoraj navedenega javnega razpisa in sicer v okviru točke B."

Mislim, da bi morali imeti kar nekaj kreativne žilice, da bi našo vsebino zapeljali v tale razpis. še več pa da bi pripravili vlogo, ki bi bila celo odobrena.
Bi bilo pa dobro dobiti kako vlogo, s katero je društvo v preteklosti dobilo sredstva na razpisih MOL-a.

PapaOrk

Post by PapaOrk » Wed Dec 17, 2014 5:55 pm

Kaj sedaj a zastavim vprašanje na MOL al bomo kar napisali?

baadc0de
Site Admin

Post by baadc0de » Wed Dec 17, 2014 6:59 pm

PapaOrk wrote:Kaj sedaj a zastavim vprašanje na MOL al bomo kar napisali?
Izven sestankov društva je težko iskat konsenz, sploh na forumu ki je delno anonimen. Jaz mislim da je tukaj telefon sm iselno obrnit do nosilcev ali pa se raje obratno zmenimo in se nekoga (recimo tebe Boris) pooblastimo za te zadeve da se dela po lastni presoji. Organizacija društva je pač zelo lahka in necentralizirana, tako da je treba drugačen mehanizem uporabit kot ponavadi :)
Yours truly, the man with no time.
4: https://www.youtube.com/watch?v=nsrEH3U03fY

Krokz

Post by Krokz » Wed Dec 17, 2014 10:05 pm

Takole na prvi uč, ker sem šele danes prišel do kompa.
Težka. Všeč mi je naprimer B, kjer lahko prijavimo projekt, turnir. Mednarodni smo, 90% dobimo z neprijavitvijo starejših, ampak dobimo maksimalno 50% sredstev, za udeležence pa more biti stvar zastonj. To pomeni, da če dobimo 500€ bi morali 500€ financirati iz drugih virov, torej sami brez prijavnin na turnir. Tega pa ne zmoremo.

Za projekt A se mi zdi, da bi morali res obračati besede da bi prodali ETC ekskurzijo :) Sploh 90% pod 30 let.

Post Reply