X-Wing nakup starterja

Moderator: Krokz

RedDragon

X-Wing nakup starterja

Post by RedDragon » Wed Sep 23, 2015 4:37 pm

Torej, kot je padla ideja v NMN niti, je vprašanje, če kupimo X-Wing starter z društvenimi sredstvi, da bomo imeli za predstavitve in člane, ki bi radi sprobali preden se odločijo za nakup.

Igra je zelo zanimiva in po moje kar dober "bait" za potencialne nove člane, ker je nekaj na pol med board game-om (vzameš iz škatle in špilaš, ni treba sestavljat in barvat) in war game-om. Je tudi zelo popularna v svetu in imaš veliko na youtubu itd.

Mnenja?
Wargaming Terrain and Accessories
www.systemagaming.com

evilork

Re: X-Wing nakup starterja

Post by evilork » Wed Sep 23, 2015 5:18 pm

Kje mate čas za vse te igre :P . Načeloma lahko kupimo, bi bilo pa vseeno lepo videti kakšno je denarno stanje po posameznih sistemih. Sicer ne vem če gre na ta račun pričakovati nove člane, ampak to se res nikoli ne ve. Bi pa vseeno priporočal da se na NMN predstavi tudi druge igre, če je prostor, saj le te predstavljajo glavni del društva.

Lp

Krokz

Post by Krokz » Wed Sep 23, 2015 5:46 pm

Jaz kot rečeno sem za. Ker strošek za starter je zelo mali. Poleg tega bo ETC začel podpirati X-Wing torej bo gotovo želja tako znotraj kot zunaj društva po tej igri.

Denar po sistemih ne bi smel biti problem, ker se je s septembrom začela nova sezona in je treba pobirati keš. Kaj bi bilo smotrno, da vsak sistem prispeva 10€? Naj tudi Aljoša pove kakšno je stanje.

Meni ni problem založiti, da imamo stvar že za dogodek.

evilork

Post by evilork » Wed Sep 23, 2015 5:55 pm

Krokz wrote: Denar po sistemih ne bi smel biti problem, ker se je s septembrom začela nova sezona in je treba pobirati keš. Kaj bi bilo smotrno, da vsak sistem prispeva 10€? Naj tudi Aljoša pove kakšno je stanje.
Itak, da ni smotrno, samo če ne drugega bi bilo že zaradi preglednosti lepo vedeti stanje po sistemih. Za FOW vem, da smo nekaj čez nulo predvsem na račun Tank Marš! turnirja. Mogoče bi lahko celo kupili dva starterja, da igrajo vsaj 4 ljudje naenkrat oz. lahko kdo drug posodi figure? Lani, ko sem obiskal NMN je bilo precej ljudi in sem prepričan da bo miza stalno zasedena predvsem zaradi tega, ker je SW popularen. Pa še X-Wing je dobil nov expansion če se ne motm?

Lp

Krokz

Post by Krokz » Wed Sep 23, 2015 6:01 pm

Jaz osebno o X-Wingu nimam pojma (sem pogledal samo tutorial in mi je izgledalo zelo vredu), dobro bi bilo dobiti nekoga, ki o tem ve kaj več, je zainteresiran za NMN in lahko kaj posodi. Če tako osebo poznate kar na plano :)

RedDragon

Post by RedDragon » Wed Sep 23, 2015 7:27 pm

Za nmn bomo visli, kaj se da naredit... Modeli se ze dajo sposodit, ampak nekoga za predstavitve bo pa težje. Bom probal jaz nekak uštimat, da bi vseeno bil tam. Ampak zaenkrat ne morem nič obljubit...

Kar se keša tiče, ima fow 160€ (vse iz pivke), infinity pa 45€.

Milči, glede na to, da imamo ves keš razdeljen po sistemih (kolikor vem), ni druge možnosti, kot da sistemi prispevajo...

Al mamo tud kakšen splošen fond? Če ne, bi mogoče nekak uvedli tud to, pa pol gre nek določen procent članarin še tja.
www.systemagaming.com

Krokz

Post by Krokz » Wed Sep 23, 2015 8:35 pm

Nimamo (še) splošnega fonda. Jaz xwing dovolj razumem za starter igrat :)

bubalo

Post by bubalo » Thu Sep 24, 2015 2:57 am

jaz sem x-wing pravila kar precej nastudiral, ampak nisem nikoli uspel igrat. Za demo igre pa bi bil dovolj dober, med tem ko ne igram infinitija. se mi pa zdi uredu ideja da bi imeli drustveni starter.

RedDragon

Post by RedDragon » Thu Sep 24, 2015 9:22 am

Super, pol se bo dalo predstavljat! :)

Bom zorganiziral, da bomo imeli recimo 2 ladjici na stran. Več za začetek ni priporočljivo po moje. Upam tudi, da bom do takrat že dobil svoj space mat, ki sem ga naročil.
www.systemagaming.com

MatiZ

Post by MatiZ » Thu Sep 24, 2015 12:27 pm

Zaenkrat sem odigral okoli tri igre in morm rečt da je kr vredi. Pa ni dosti pravil, tako da se jo da kar hitro nučit.
Zato je pa dobra za take predstavitve.

Post Reply