Prispevki in delovanje društva 2019

Moderator: Krokz

lord_blackfang

Re: Prispevki in delovanje društva 2019

Post by lord_blackfang » Wed Apr 24, 2019 11:59 am

Že pol ure gruntam, kako bi diplomatsko povedal, pa ne morem. Do pred kratkim je Uroš zgledno vzgajal novo generacijo. Mladi v luknji kupujejo in igrajo med sabo in tako je prav. Prezgodnji stik z veterani jim običajno zgolj škodi, ker se jim takoj postavi nerealna pričakovanja (2000 pik, ETC format itd) in morenje s tem, kaj je in ni kompetitivno. Roko gor, kdo drug je v resnici kdaj laufal eno osnovno enoto proti osnovnošolcu, ki je kupil prvi Tac squad?
Our crops will wither, our children will die piteous deaths and the sun will be swept from the sky.
- Tom Kirby, CEO of Games Workshop, 2014 Annual Report Preamble

FinaGlista

Post by FinaGlista » Wed Apr 24, 2019 4:28 pm

lord_blackfang wrote:
Wed Apr 24, 2019 11:59 am
Že pol ure gruntam, kako bi diplomatsko povedal, pa ne morem. Do pred kratkim je Uroš zgledno vzgajal novo generacijo. Mladi v luknji kupujejo in igrajo med sabo in tako je prav. Prezgodnji stik z veterani jim običajno zgolj škodi, ker se jim takoj postavi nerealna pričakovanja (2000 pik, ETC format itd) in morenje s tem, kaj je in ni kompetitivno. Roko gor, kdo drug je v resnici kdaj laufal eno osnovno enoto proti osnovnošolcu, ki je kupil prvi Tac squad?

Se do določene mere strinjam.
Samo če kontra obrneš če bi se novince spustilo med ostale, bi bilo več novincov, ki bi lahko igrali med sabo in pomagali bi jim te, ki dlje igrajo.

Tako imamo neke dve ločeni sceni skoraj, novi, ki so nekje pa ne vemo zanje in recimo temu veterani, ki so spet ločeni, pa potem še vse okoli med mesti, nihče ne ve za nikogar, razn če se čudež ne zgodi kot se je recimo z AoS sceno iz MB in okolice, ko so se sami postavili gor in smo se nekako povezali prek Facebooka.

Imam kar nekaj izkušenj igram tako v MB kot LJ in ti povem, da če po čudežu ne najdem igralca v MB, pa slednji kupuje v LJ mi nihče ne pove zanj...

Super, da Luknja vzgaja mladež in tako je prav, samo po drugis trani pa mi, ki dlje igramo tam sploh nimamo kje igrat, ker je vedno manj prostora, namesto kontra.

Samo veliko igralcov pa ima precej slabo mneneje v Luknji in zato vedno več naročajo mimo, sam še vedno veliko večino stvari narčim v Luknji in jo podpiram, bi rekel, da sem tam pustil več tisoč EUR, samo bi pa želel več povezave med vsemi temi ekipami, ker je škoda, da se kdaj konča za nekoga vstop v Hobby preden začne res uživat, ker nima kam it.

Pod črto imaš sisteme ala AOS, Blod Bowl pa tudi 40K, vse tri igre so narejen za začetnike in tudi kolikor sem spoznal igralce/soigralce so zelo frendly in razn par izjem se ne igra na nek ultra sirček v listah.

Testo

Post by Testo » Thu Apr 25, 2019 11:30 am

Začel sem s tem hobijem v začetku tega leta in se nekaj dni nazaj še včlanil v društvo, tako da lahko malo info dam s svoje strani. Praktično če ne bi googlu pa našel tega foruma, ne bi sploh začel. Sej barvat je fajn, sam vedet da maš nekoga s katerim boš lahko igral je pa čist druga zgodba. Folk tukaj je bil prijazen, napotil so me na prave strani in zdaj uživam v stvari. AOS Slovenija na FBju je tudi super zadeva.

Ljudje ki sem jih do sedaj srečal so bili vsi kul in bi z veseljem pomagal pri kakšnih stvareh, ki bi dvigali interes ostale družbe. Na NMN sem mislil iti v vsakem primeru, lahko mam svoje figurce sabo za en exposition pa kaj v tem smislu. Drugače pa sem opazil, da so splošne info o raznih frakcijah v 40k in AOS na tem forumu malce zastarele in nepopolne. Zdaj, nekdo ki si želi začet pa nima volje prebirat wh40k lore/AOS lore naslednje 3 mesece da se odloči katero vojsko bi začel, bi mogoče kakšne kratke štorije vsake frakcije pomagale? Trenutno imam voljo kakšen odstavek za vsak faction v 40k/AOS napisat, če bi to kaj pomagalo.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Thu Apr 25, 2019 12:23 pm

Testo wrote:
Thu Apr 25, 2019 11:30 am
Začel sem s tem hobijem v začetku tega leta in se nekaj dni nazaj še včlanil v društvo, tako da lahko malo info dam s svoje strani. Praktično če ne bi googlu pa našel tega foruma, ne bi sploh začel. Sej barvat je fajn, sam vedet da maš nekoga s katerim boš lahko igral je pa čist druga zgodba. Folk tukaj je bil prijazen, napotil so me na prave strani in zdaj uživam v stvari. AOS Slovenija na FBju je tudi super zadeva.

Ljudje ki sem jih do sedaj srečal so bili vsi kul in bi z veseljem pomagal pri kakšnih stvareh, ki bi dvigali interes ostale družbe. Na NMN sem mislil iti v vsakem primeru, lahko mam svoje figurce sabo za en exposition pa kaj v tem smislu. Drugače pa sem opazil, da so splošne info o raznih frakcijah v 40k in AOS na tem forumu malce zastarele in nepopolne. Zdaj, nekdo ki si želi začet pa nima volje prebirat wh40k lore/AOS lore naslednje 3 mesece da se odloči katero vojsko bi začel, bi mogoče kakšne kratke štorije vsake frakcije pomagale? Trenutno imam voljo kakšen odstavek za vsak faction v 40k/AOS napisat, če bi to kaj pomagalo.
Točno to govorim, lepo in super, da Luknja dela na mladih, samo ne trdim v prazno, da ne naredi nič v smeri, da nas poveže.
Tudi prodajlci so večkrat novi in še nihče me ni vprašal kaj o AoS/40 ali BB oz me napotil kam, ko je videl, da kupujem nekaj v od prej omenjenega, pa so me recimo prvič vidili nekateri...

Nočem bit nek grozen človek in kritizirat preveč, samo tega pač ne razumem, ker "profit" bomo imeli oboji, tako pa lahko povem, da jih ni malo, ki ne želijo več kupovat v Luknji, sam NE spadam med te, da ne bo pomote, samo vsi izgubljamo tukaj in ustvarjamo neke fronte.

Ulverbite

Post by Ulverbite » Thu Apr 25, 2019 1:17 pm

Testo wrote:
AOS Slovenija na FBju je tudi super zadeva.
Lep primer, ko je prava energija in volja na enem mestu :)
Testo wrote:
Zdaj, nekdo ki si želi začet pa nima volje prebirat wh40k lore/AOS lore naslednje 3 mesece da se odloči katero vojsko bi začel, bi mogoče kakšne kratke štorije vsake frakcije pomagale? Trenutno imam voljo kakšen odstavek za vsak faction v 40k/AOS napisat, če bi to kaj pomagalo.
Super, podpiram iniciativo!

Lukna

Post by Lukna » Fri Apr 26, 2019 5:36 am

samo ne trdim v prazno, da ne naredi nič v smeri, da nas poveže.
V bistvu govoriš popolnoma v prazno. Si pač izrazil svoje mnenje, ki pa je napačno. Moraš priti na okrog ob kaki priliki, mogoče ko bomo kaj igrali, da kaksno recemo v živo. Maš pa sigurno prav v tem , da bi določene stvari lahko delali boljše oz. z več efekta predvsem pa se vidi, da bi rabili o stvareh več komunicirat.

Drugač pa ne me narobe razumet. Mislim, da razumem tovojo pozicijo. Omejen si s časom , ki ga lahko nameniš hobiju in si želiš, da bi bile stvari zrihtane in na voljo takrat, ko imaš tisto malo časa kot ga imaš.
I have seen the narrow survival path that is all that stands between humanity and extinction and this is the way it must begin.
The Emperor at the last church on Terra.

Darkangel

Post by Darkangel » Fri Apr 26, 2019 2:19 pm

Zdi se mi kot da so iz leta v leto enake debate...

Glavni problem, ki ga imamo je prostor za igranje, ki bi deloval vse dni v tednu... dejmo mal se zdruzit pa najprej uredit to... pa najt ljudi, ki bi pa vseeno bili pripravljeni uloziti kej casa/volje v to, da scena mal zalaufa...

Prav tako se ne strinjam z “izolacijo” novih igralcev v smislu da nebi dobili nasproti “etc” kalibra... igra je lah pravtako zanimiva novim ce ta “etc kaliber igralca” ma malo pospravljeno podstresje in novincu pusti da igra... izolacija je samo slaba ker naredi takoj dva pola.... it is stupid.

Glede eventov je pa tako, da se bi tudi delali ampak cas je seveda denar... ce bi dosegli nivo kjer bi tisti ki organizirajo in ulozijo svojo energijo, ter se ob enem ukvarjajo z pospravljanjem in postavljanjem ustrezno “nagradi” potem mislim da ne bo tezav najt par ljudi ki bi furali evente in teh bi bilo kar nekaj...

Sam sem tudi govoril z ekipo iz stajerske in bi lahko dejansko povezali sceno v enotno zvezo, s tem bi lahko naredili tudi vec turnirjev in eventov.

Smotrno bi bilo razmislit tudi o ustanovitvi kluba, ki bi se lahko predstavljal cisto drugace, mogoce bi lahko tudi kot biznis zastartali kak tecaj oz. krozek ki bi se ga dalo osnovnim in srednjim solam, kjer bi ucili cel aspekt hobija... od barvanja do igranja...

Pac jamranje v smislu nic ni in mi bi to meli, samo od sebe ne pride, je pa res da je “nasa scena” iz mojega zornega kota trenutno v prostem padu, imamo pa potenciala da bi lahko cvetela...

Event kot je nmn, bi se lahko izkoristil tudi za mednarodni turnir (po vzoru sejma v zagrebu in beogradu) ker tukaj dobis ljudi not!

My 2 cents
No expansion without equilibrium.
No conquest without control.

Pursue success in serenity.

And service to the tau'va.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Sat Apr 27, 2019 5:37 pm

Vsak od nas bi lahko več naredil, samo čas je pač vedno problem.
Kot sem zapisal bom Lulnjo podpiral denarno kot vedno, večkrat sem videl delavnice, vem, da igrate določene igre tam, tudi sam nikoli nisem imel problema z naročilom preko vas...
Še vedno pa trdim, da Luknja malo naredi na področju povezave igralcov in prostoru za igro, slednji se bo spet morda uspostavil z SOB akcijo, povezanost pa bi bilo fajn tudi rešit, upam da uspem prit na drlovno akcijo.

Post Reply