Kako izboljšati stanje tabeltop gaminga v SLO?

Kar ne paše drugam, se diskutira tukaj. Spletne igre, aktualne polemike, politika, vera in vse ostalo okrog česa se splača pogajat in debatirat.
Post Reply
FinaGlista

Kako izboljšati stanje tabeltop gaminga v SLO?

Post by FinaGlista » Mon Sep 09, 2019 4:54 pm

Imam en predlog, če je kdo za?

Kar sam opažam je, da smo razbiti na prafaktorje v vse mogoče kanale(forum, FaceBook, Discord, Viber, emai…), sam nimam več občutka ali kdo še igra sisteme kot so:
FoW, Infinity, Guild Ball, X-wing, WAR&Horde…

Kot drugo smo imel pred kratim neljubi pripetljaja z mizami.

Podobno je glede terena vse se nekaj kopiči v Tobačni, nekaj se je izgubilo, pa potem X sistem vzame teren od Y… pa grdo ravnanje s slednjim…

Moj predlog je, da bi bilo pametno naredit 1 društvo ali morda vsaj, da se “predstavniki” različnih sistemov povežejo, da se ve kdo pije in je, kaj s tem pridobimo?

1.) Lažje bomo vedeli kje je kaj, naj bodo to mize ali teren
2.) Bolj povezani bomo in lažje bomo spoznali predstavili sistem en drugemu
3.) Morda bi imel neke dneve ali evente, kjer bi se predstavil X sistem zainteresiranim
4.) Idelano bi bilo, da bi imeli skupni fond, GW igre so nekako povezane po zaslugi Dejana in Filipa v društvu, se pravi: 40K, AOS, BB, Kill team… s tem imamo opcijo namenit denar za izdelavo miz in terena sploh, ker so veliko terena ujame z različnimi sistemi, kar je za vse ugodno
5.) Pomoč začetnikom in zainteresiranim na koga naj se sploh obrnejo
6.) …

Fajn je, da še ostali povejo svoje mnenje oz predloge.

novi

Re: Kako izboljšati stanje tabeltop gaminga v SLO?

Post by novi » Mon Sep 09, 2019 6:55 pm

meni se zdi predlog dober.

Časi so se spremenili in forum jaz osebno ful redko berem (pa še kdo) .... super bi bilo če nekako združimo različne komunikacijske kanale v enega samo vprašanje v katerega

FinaGlista

Post by FinaGlista » Tue Sep 10, 2019 10:22 am

novi wrote:
Mon Sep 09, 2019 6:55 pm
meni se zdi predlog dober.

Časi so se spremenili in forum jaz osebno ful redko berem (pa še kdo) .... super bi bilo če nekako združimo različne komunikacijske kanale v enega samo vprašanje v katerega
Veliko nas je na Discordu, fajn je ker je dokaj pregleden.

novi

Post by novi » Tue Sep 10, 2019 2:58 pm

bom probal še malo tastare prepričat da si inštalirajo ... samo a lahko daš link - pa da ne boš tko k jute k ne zna permanent invite narediti :) .... če se da to na neko vidno mesto na forumu bi bilo super.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Tue Sep 10, 2019 7:59 pm

Tole bi znalo bit: https://discord.gg/ffKaMun

alkemist

Post by alkemist » Tue Sep 10, 2019 9:37 pm

Podpiram predlog, da se malo bolj organiziramo ;)

Napišem lahko par besed o X-Wingih. To se še igra, nazadnje smo imeli do poletja ligo parih turnirjev, udeležba povprečno 6-8 pilotov :)

Sem na Discordu, ne ravno preveč aktiven, sem pa tja pogledam stvari. Za X-Winge kar se dogaja poskušam tudi na tem forumu objavit, tako da če bi kdo od novih interesentov iskal, lahko najde vsaj kakšno informacijo o tem, da X-Wing v Sloveniji živi :lol:

V splošnem pa vsaj kar se tiče tega sistema, ljudje na forumu niso ravno aktivni. Večinoma se za dogodke dogovorimo kar preko mailov/sms.

Kar se tiče miz, mi koristimo tiste, ki so v DP. Kot je že Rok napisal, je tam skupno 6 zelenih plošč.

Glavni izziv nam predstavlja seveda to, kje se dobivati za igre in dogodke, saj je to med tednom večinoma v terminu 17h-21h. Tako da kar se tega tiče je Dobra poteza dobra izbira, če le ni preveč zasedeno (kar se sploh v zimskem času zna zgodit). Po zaslugi enega od naših "članov" smo gostovali tudi v PGD Bizovik, kjer plošč ne rabimo, ker so mize dovolj velike :D

Če se bo kdaj kaj organiziralo z namenom predstavitve sistema oz. igre, smo seveda pripravljeni predstavit.

novi

Post by novi » Wed Sep 11, 2019 10:00 am

odlično, bom še drugim sporočil.... ker recimo WM kot vem se kar veliko igra, prav tako GB in se kar aktivno hodi na turnirje in WTC...

FinaGlista

Post by FinaGlista » Wed Sep 11, 2019 10:27 am

alkemist wrote:
Tue Sep 10, 2019 9:37 pm
Podpiram predlog, da se malo bolj organiziramo ;)

Napišem lahko par besed o X-Wingih. To se še igra, nazadnje smo imeli do poletja ligo parih turnirjev, udeležba povprečno 6-8 pilotov :)

Sem na Discordu, ne ravno preveč aktiven, sem pa tja pogledam stvari. Za X-Winge kar se dogaja poskušam tudi na tem forumu objavit, tako da če bi kdo od novih interesentov iskal, lahko najde vsaj kakšno informacijo o tem, da X-Wing v Sloveniji živi :lol:

V splošnem pa vsaj kar se tiče tega sistema, ljudje na forumu niso ravno aktivni. Večinoma se za dogodke dogovorimo kar preko mailov/sms.

Kar se tiče miz, mi koristimo tiste, ki so v DP. Kot je že Rok napisal, je tam skupno 6 zelenih plošč.

Glavni izziv nam predstavlja seveda to, kje se dobivati za igre in dogodke, saj je to med tednom večinoma v terminu 17h-21h. Tako da kar se tega tiče je Dobra poteza dobra izbira, če le ni preveč zasedeno (kar se sploh v zimskem času zna zgodit). Po zaslugi enega od naših "članov" smo gostovali tudi v PGD Bizovik, kjer plošč ne rabimo, ker so mize dovolj velike :D

Če se bo kdaj kaj organiziralo z namenom predstavitve sistema oz. igre, smo seveda pripravljeni predstavit.
Poznas drustvo, ki smo ga naredili?
Letna clanerina je 40Eur denar gre za mize in teren in del bo sel za predstavitvene letake...
S tem dobis popuste v Crni Luknji in seveda opcijo igranja v Guncljah os PET, SOB in opcijo se NED, plus vse ostalo, dejansko ce tako pogledas je to 3.5eur na mesec.

alkemist

Post by alkemist » Mon Sep 16, 2019 4:10 pm

FinaGlista wrote:
Wed Sep 11, 2019 10:27 am
Poznas drustvo, ki smo ga naredili?
Letna clanerina je 40Eur denar gre za mize in teren in del bo sel za predstavitvene letake...
S tem dobis popuste v Crni Luknji in seveda opcijo igranja v Guncljah os PET, SOB in opcijo se NED, plus vse ostalo, dejansko ce tako pogledas je to 3.5eur na mesec.
Sem v Društvu, nisem se pa odločil za članstvo v Wargaming klubu, ker se mi zdi precej usmerjen v GW/Warhammer, česar ne igram.

Za X-wing je itak specifično, ker terena pač nimamo, vložili smo v playmate, ki imamo svoje, to pa je načeloma vse kar rabimo od "terena". Tudi za promo material oziroma nagrade sami zalagamo, kdor pač igra turnirje, tako da se v tem smislu sami znajdemo, kolikor se lahko :)

FinaGlista

Post by FinaGlista » Tue Sep 17, 2019 4:39 pm

Tezko je vse sisteme pokrit in drustvo se sele oblikuje. Sedaj jenpac prioriteta narediti teren in mize za najbolj igrane sisteme v SLO to so pa GW produkti.

Post Reply