Team Yankee BatRep 1

Tanki, artilerija, letala in pešadija z II. svetovne vojne v 15mm (1/100) skali. Mogoče se v vas skriva nov Rommel ali Patton?

Moderators: woody, evilork

Post Reply
Marchi

Team Yankee BatRep 1

Post by Marchi » Mon May 22, 2017 12:39 am

Hasty Attack - 100pik

British vs. Soviets

Rusi, v preprčanju, da imajo tovarno pod svojim nadzorom, začnejo premeščati enote na druge odseke fronte, kar pa ni ušlo Britancem. Z oslabljenim nasprotnikom pred seboj se nenudoma podajo v napad, da osvojijo nazaj tovarno svojega najljubšega piva....

Deployment:

Scimitarji na levem krilu odkrijejo enoto BMP-jev v vasi, vendar nič drugega, kar bi bilo vredno zavzeti.

Image
Image

V centru si nasproti stojijo Chieftain-i in enota ruskih pešakov.

Image
Image

Na desnem krilu se nalogi pridruži enota Highlander-jev, katerim nasproti stoji druga enota BMP-jev......vendar nikjer ni videt njihove pehote....

Image
Image

Igra

Britanci se lotijo naloge sistematično. Znajo, da so zunaj dometa Rusov in jih začnejo provocirat, da oni naredijo prvi korak.
Enoti BMP-jev se začneta premikati. Enota na leven krilu, je takoj napadla Scimitarje, da bi pol lahko naskočila kuhinjo Britancev, kjer so že cmarili ribe in čips. Žal niso bili najbolj uspešni, nakar so jih Scimitarji s pomočjo Chieftain Troop-a iz rezerve uspeli pregnati.

Image

Image

Na desnem krilu so Chieftain Troop A in Highlanderji uspeli onesposobiti drugo enoto BMP-jev.

Image

Ko so se Britanci že skoraj zapodili naprej so opazili drugo enoto ruske pehote v zasedi.

Image

Rezerve z obeh straneh so počasi prihajale. Vendar za Britance to ni bil problem, saj so bili lepo v zaklonu in na daljavo streljali na Ruse.
Nato pa so Rusi dobili pomoč tankov in Hind helikopterjev.

Image
Image

Tanki so zadeli 2 Chieftain-a iz A Troop-a in so bailai enega. Nato je sledil napad Hind-ov. AA je uspel sestreliti enega, vendar je drugi bailal še enega Chieftaina. Možje Troop-a A so bili presenečeni nad nenadnostjo napada in so se umaknili.

Image

Istočasno so se enote z levega krila pomaknile naprej okoli tovarne, da bi prišle na bok ruskim T-72.

Image

Nekaj strelov kasneje so Britanci uspeli uničiti enega in bailati drugega T-72, kar je Harrier-jem pokazalo pot na tarčo.

Image

Harrier-ja sta spustila salvo bombletov in zadela 5 od preostalih 7 T-72 in uničila 4.

Image

Image

Rusi so se pobrali od hudega zračnega napada. Hind je odložil pehodo v vas na levem boku Britancev, kar jih je zaustavilo v napredovanju.

Image

En Chieftain Troop-a C se je pri napredovanju zabogal, vendar sta preostala nadaljevala naprej. Enega Chieftain-a so ruski T-72 uspeli bailat, nakar se je Troop C umaknil na varno.

Image

Troop B Chieftain-ov se je pomaknil naprej po centru in pokončal preostanek T-72 tankov.

Image

Na desnem krilu so začeli pritiskati Highlanderji.

Image

Ruska pehota je dobila dozo vodke, ter opogumljena napadla tovarno.

Image

Sledili so brutalni spopadi pehot. Na vseh odsekih fronte.

Image

Rusi so se držali do zadnjega, dokler ni pobegnil čisto zadnji team z objectiva.

Image

Britanci so proslavili z najljubšim pivom ob porciji fish&chips-a.

Ugotovitve:

Guided in Laser range finder oprema prepreči skrivanje na "daljavo", kar Britancem daje dobro prednost glede na 8" daljši range pri tankih.
Brutal z 2+ firepover je odlična zadeva za pehoto uničevat. Jih izkopaš brez problema.
Harrier flight za 5 pik je čisto preveč brutalen. Kljub obsežni AA zaščiti mi jih Primož ni uspel sklatiti in so criplali enoto T-72 za 42(?) pik.
Če hočeš Ruse breakat jih moraš dobesedno pobit do zadnjega, glede na velikosti enot. Anže pripravi se za občutno podražitev Rusov v FoW-u ob updatu list. ;)

Ruska pehota je agresivna in se mora pomikati naprej v napad. Primož bi jih takoj moral pomaknit v tovarno, da bi mi delal probleme.

Pri misiji je napadalec čisto preveč v prednosti, ker nima omejitev ( časovnih in območnih).

Lista:

Iron Divison

Chieftain Armoured Squadron
HQ - 1xChieftain
Chieftain Troop A - 3x Chieftain
Chieftain Troop B - 3x Chieftain
Chieftain Troop C - 3x Chieftain
Swingfire Troop - 3x Swingfire

Medium Recce Squadron
HQ - 2x Spartan
Scimitar Recce Troop A - 4x Scimitar
Scimitar Recce Troop B - 4x Scimitar
Spartan Support Troop - 4x GPMG/66mm AT team + 4x Spartan

Divisional Support
Lynx Airmobile Platoon - 4x GPMG/66mm AT team + 3x Milan team + 2" mortar team + 3x Lynx
Spartan Blowpipe SAM section - 6x Spartan Blowpipe
Harrier CAS Flight - 2x Harrier

Primož daj še ti listo napiši.

Lp

Peter

RedDragon

Re: Team Yankee BatRep 1

Post by RedDragon » Mon May 22, 2017 1:41 am

Jaz sem mel pa:

MOTOR RIFLE BATTALION
  • BMP MOTOR RIFLE BATTALION HQ
    1x AK-74 team
    1x BMP-1
  • BMP-2 MOTOR RIFLE COMPANY 1
    7x AK-74 team with RPG-18 anti-tank
    6x RPG-7 anti-tank team
    2x PKM LMG team
    1x SA-14 Gremlin AA missile team
  • Transport Attachment
    10x BMP-2
  • BMP-2 MOTOR RIFLE COMPANY 1
    7x AK-74 team with RPG-18 anti-tank
    6x RPG-7 anti-tank team
    2x PKM LMG team
    1x SA-14 Gremlin AA missile team
  • Transport Attachment
    10x BMP-2
  • T-72 TANK COMPANY
    9x T-72
  • ZSU-23-4 SHILKA AA PLATOON
    2x ZSU-23-4 Shilka
  • SA-13 GOPHER SAM PLATOON
    2x SA-13 Gopher
  • BMP-1 RECON PLATOON
    3x BMP-1
Divisonal support:
  • BMP-1 RECON PLATOON
    3x BMP-1
  • MI-24 HIND ASSAULT HELICOPTER COMPANY
    2x Mi-24 Hind
  • Infantry Attachment
    MI-24 HIND ASSAULT LANDING COMPANY
    2x AK-74 team with RPG-18 anti-tank
    2x RPG-7 anti-tank team
Igra je bla super, ampak je pa res, da je hasty attack nepravičen za defenderja, ki začne drugi, ima scattered delayed rezerve, samo en možen objective za zasest, med tem ko ima attacker 3 objective (enga pred začetkom odmakne) in normalne rezerve. Pol imata pa oba popolnoma enak victory condition, torej zasest 1 objective ali pa breaknit nasprotnika. Defender ima sicer 4 inche več deploymenta in pa 1 ambush, ampak to nikakor ne odtehta deficita z objectivi in rezervami. Tole so kar kiksnili s hasty attackom po moje. Treba pogledat, kak je v V4...

Aja, pa tud ena ugotovitev, kar so nama že Italjani v Modeni rekli, da je 100 pik za navadno mizo preveč vojske, bo po moje kar držala, tak da naslednjo probamo na 85 pik. Ko pa nakopičim dovolj terena in vojske, bo pa double miza 8x6 in pa 125 pik! :D
Last edited by RedDragon on Mon May 22, 2017 8:59 pm, edited 2 times in total.
Wargaming Terrain and Accessories
www.systemagaming.com

MatiZ

Post by MatiZ » Mon May 22, 2017 3:38 pm

Lep report. Samo. Rusi pa pivo? :roll: Verjetno bi se bolje borili ce bi slo za tovarno vodke. :)

Marchi

Post by Marchi » Mon May 22, 2017 7:03 pm

Če bi jo zavzeli bi verjetno začeli vodko varit :P

Rocky

Post by Rocky » Mon May 22, 2017 10:02 pm

Super report, sem si ze ogledal možne liste za TY. Še par takih reportov pa si mogoče začnem listo sestavljat... ;)

Marchi

Post by Marchi » Mon May 22, 2017 10:35 pm

Rocky wrote:
Mon May 22, 2017 10:02 pm
Super report, sem si ze ogledal možne liste za TY. Še par takih reportov pa si mogoče začnem listo sestavljat... ;)
What's your fancy?

Rocky

Post by Rocky » Tue May 23, 2017 9:37 am

Zaenkrat so mi na prvi pogled najbolj všeč Leopardi za NATO al pa VDV za Varšavski pakt

Marchi

Post by Marchi » Wed May 24, 2017 12:00 am

Zanimivo.....glih najbolj kontra stvari. Elita vs. hord...

Post Reply