Pomoč prosim :)

Tanki, artilerija, letala in pešadija z II. svetovne vojne v 15mm (1/100) skali. Mogoče se v vas skriva nov Rommel ali Patton?

Moderators: woody, evilork

Zigha

Pomoč prosim :)

Post by Zigha » Tue Feb 07, 2017 1:45 am

Ojla!

Torej pred kratkim sem se navdušil nad igro, ki jo igrate in sem se odločil (ker na srečo finance dopuščajo), da sestavim lastno vojsko (zaenkrat mi je najbolj važen ustvarjalen aspekt igre in šele nato, ko se bom upam da bolje spoznal s pravili in taktikami samo igranje). Na prvi pogled me najbolj privlačijo USA padalci oz. 82nd Airborne (nevem kako je kaj močna ta armija ampak mi to niti ni tako važno, ker nisem nevem kako kompetitiven igralec..sta mi glavna fun in družba) in sem malo raziskal kaj bi potreboval za sestavo dostojne armije in naletel na težavo..namreč ugotovil sem da UBX15 parachute field artillery in UBX16 anti tank boxa ne proizvajajo več pa me zanima, če poznate kako alternativo tema dvema boxoma? Najlepša hvala za odgovor :)

RedDragon

Re: Pomoč prosim :)

Post by RedDragon » Tue Feb 07, 2017 11:05 am

Najprej dobrodošel med FoW igralci! Zdaj mam še en razlog več, da prinesem nekaj FoW terena v MB. ;)

Glede kompetitivnosti so ameriški padalci čist kul, verjetno pa niso top.

Glede modelov pa Battlefront še vedno ponuja blistre, kjer sta not po 2 guna s crew-jem, ampak pol rabiš v primeru artilerije še observerja, command team in staff team. Te lah posebej kupiš za padalce, AT platoon pa pol rabi tud 1 command team. Direkt alternativo tem dvem boxom pa verjetno ne obstaja...
Wargaming Terrain and Accessories
www.systemagaming.com

woody

Post by woody » Tue Feb 07, 2017 12:53 pm

Poglem mogoče forged in battle mislm da majo oni neke padalce ;)
Never interrupt your enemy, while they are making a mistake!

Zigha

Post by Zigha » Wed Feb 08, 2017 12:22 am

Hvala za dobrodošlico :) upam da se bomo kdaj dobili in kako odigrali v mbju, bi blo fajn..drugače pa se itak vidimo na kakem turnirju ko bom pripravljen hehe :) a je kdo slučajno ko igra iz pomurske regije?

Hvala tudi za informacije..mislim da sem našel to kar sem iskal edino commande, staffa in observerja nisem zasledil..moram malo bolje pogledati:)

evilork

Post by evilork » Wed Feb 08, 2017 1:06 am

Preden začneš z nakupi malo premisli katero vrste kompanije želiš igrati, namreč je kar velika razlika med infantry, mechanized in tank kompanijami ;) Pri infantriji boš precej statičen, medtem ko boš pri preostalih dveh vrstah precej bolj mobilen. Lahko se naredi tudi infatry vojsko s precej premikajočimi enotami ampak samo v nekaterih (redkih) primerih. Itak pa je napomembneje, da špilaš nekaj kar ti je vizualno všeč.

Moram pa ti omeniti, da marca prihaja V.4 edicija FOWa tako, da je vprašanje kaj le ta prinaša, saj bo precejšnja sprememba v pravilih.

RedDragon

Post by RedDragon » Wed Feb 08, 2017 1:01 pm

Tukaj poglej: http://www.flamesofwar.com/Default.aspx ... ageIndex=3

Marchi je pri Murski Soboti.
www.systemagaming.com

Zigha

Post by Zigha » Wed Feb 08, 2017 1:26 pm

Sen razbral na netu, da ni pametno sam infantrya igrat pa sem si zamislil da bi padalcem kake shermane, fireflyje in jeepe dodal..bi blo to vredu? Ali pa kako letalo? Pač support:) drugače pa ja nekak mi najbolj padalci sedejo, če pa so kompetitivni al ne pa niti ni važno, glavno da se zabavam hehe:)

Hvala za info glede nove edicije bom potem kar do takrat počakal, se ne mudi :)

Ooo kul to je pa fajn, da mi je nekdo tak blizu ga moram malo kontaktirat. Se mi je zdelo, da je nekdo od fow iz naših koncev ampak nisem bil siguren..hvala reddragon:)

Rugi

Post by Rugi » Wed Feb 08, 2017 6:53 pm

Po mojem imajo ameriški padalci kar dobre opcije in se da narest dobre all around liste.
Samo na začetku zna biti kar moreče, ker je s pehoto precej težje igrat v mobilnih scenarijih in se mi zdi da moraš bit kar vtečen v igro da se zmaga take scenarije.

Zigha

Post by Zigha » Thu Feb 09, 2017 9:47 am

Rugi wrote:Po mojem imajo ameriški padalci kar dobre opcije in se da narest dobre all around liste.
Samo na začetku zna biti kar moreče, ker je s pehoto precej težje igrat v mobilnih scenarijih in se mi zdi da moraš bit kar vtečen v igro da se zmaga take scenarije.
Lahko podaš kak primer take all around liste če imaš kako na zalogi :)
Drugače pa je skoraj pri vseh wargame-ih menda na začetku malo moreče za začetnike (predvsem zaradi tone pravil ipd.) ali pač?

RedDragon

Post by RedDragon » Thu Feb 09, 2017 12:17 pm

Drugače pa je skoraj pri vseh wargame-ih menda na začetku malo moreče za začetnike (predvsem zaradi tone pravil ipd.) ali pač?
Samo pri ta dobrih... ;)
www.systemagaming.com

Post Reply