Problemi z undercoatom

Novice s sveta namiznih strateških iger
Darkangel

Re: Problemi z undercoatom

Post by Darkangel » Mon Sep 10, 2018 11:28 pm

Sprasujem zato ker si omenil pac da so pol ceneje v mullerju in pac zato me zanima ce si probal ;). Lenoba je pa zelo relativna.
No expansion without equilibrium.
No conquest without control.

Pursue success in serenity.

And service to the tau'va.

Hawock

Post by Hawock » Tue Sep 11, 2018 9:35 am

Zadevo iz Millerja odsvetujem.
Sam sem poizkusil s črnim sprejem in kljub temu, da so bili modeli prej oprani in pogoji za sprejanje optimalni se sprej ni enakomerno prijel in na določenih mestih so se pojavili mehurčki oz. je barva razpokala. Ko sem se spravil barvat model s Citadellovimi barvami je use izgledalo nekako vodeno, kot da se sprej v 4 dneh še ni posušil.
Na srečo gre zadeva perfektno dol po 2 dneh v Megliju, vendar tudi sama plastika izgubi kak odtenek sive in postane bolj bleda.
Odsvetujem :D

KiP

Post by KiP » Tue Sep 11, 2018 10:13 am

Še nekaj! Vse spreje, ko se dobro pretrese, je potrebno uporabljati počasi. Sprej je potrebno po končanem sprejanju tudi obrniti na glavo in ga pritisnita na sprožilec dokler ne neha sprejat. Sicer imam corax white zaradi rjuharjev, a bom dvojno previden.
The duty of the Emperor's defence does not end at the walls of the Imperial Palace.

- Captain-General Trajann Valoris

blazo

Post by blazo » Tue Sep 11, 2018 10:57 am

Če sem iskren sem za undercoat uporabil tudi že avtomobilski primer, ki je deloval odlično. Kupljen v trgovini z avtodeli.
Res pa je, da sem ga uporabil na terenu.
Primer iz piksne (specificiran za plastiko), kupljen v trgovini barve-laki pa je bil živ poden. Ampak za teren je bil pa super. Je dodal 3D efekte. :lol:

Zigha

Post by Zigha » Tue Sep 11, 2018 5:02 pm

Andrej wrote:
Sun Sep 09, 2018 10:28 am
A ima še kdo težave s "corax white" undercoatom? Meni se namreč na modelu takoj nabere bel prah namesto lepega sloja barve, čeprav sem jih dobro pretresel. Problem je zdaj isti že pri dveh različnih pločevinkah...
Meni se je zgodilo isto z dvema cist novima corax white, ki sem ju dobil za darilo pa sem tresel ko nor-.-

kebab

Post by kebab » Tue Sep 11, 2018 8:17 pm

Tudi jaz sem imel podobne težave s Corax White.

Andrej

Post by Andrej » Tue Sep 11, 2018 9:19 pm

Super, hvala za info. Zigha kako pa kaj tvoj air brush laufa?

Zigha

Post by Zigha » Wed Sep 12, 2018 8:59 am

Andrej wrote:
Tue Sep 11, 2018 9:19 pm
Super, hvala za info. Zigha kako pa kaj tvoj air brush laufa?
Cuj, moram rect da sem bolj zadovoljen z novejsim, ki sem ga nabavil za 15€ iz hong konga (ebay) kot s tistim, ki sem ga kupil preko airbrush.si za 2x vec ;) cist zadovolji moje potrebe in lahko recem, da je bla ena izmed boljsih "investicij" :D

Lucky Luke

Post by Lucky Luke » Wed Sep 12, 2018 11:44 am

En trik, ki je meni bistveno izboljšal izkušnjo uporabe sprejev je, da pločevinko orenk pretresem, potem pa jo za par minut odložim v posodo z vročo vodo. Potem še enkrat fejst pretresem in flow je bistveno boljši.

Post Reply