[GW] Warhammer 40k, 30k, Fantasy..

Novice s sveta namiznih strateških iger
lord_blackfang

Re: [GW] Warhammer 40k, 30k, Fantasy..

Post by lord_blackfang » Tue Jun 26, 2018 1:22 pm

Pa še ena večna dilema: kaj bo šlo v klet, da naredi prostor za rjuharje?
Our crops will wither, our children will die piteous deaths and the sun will be swept from the sky.
- Tom Kirby, CEO of Games Workshop, 2014 Annual Report Preamble

KiP

Post by KiP » Tue Jun 26, 2018 1:42 pm

lord_blackfang wrote:
Tue Jun 26, 2018 1:22 pm
Pa še ena večna dilema: kaj bo šlo v klet, da naredi prostor za rjuharje?
Včeraj v omari naredil prostor za AoS. Sem se tokrat poslovil od odvečne (baje ;) ) garderobe. Še kar nekaj stvari čaka za relokacijo, a še ne vem kam. Hm, mislim, da je pod posteljo še fraj..... :lol: :o
I come to dance...the dance of DEATH

FinaGlista

Post by FinaGlista » Tue Jun 26, 2018 2:40 pm

A pol kar 3 v SLO gledamo duhce?

lord_blackfang

Post by lord_blackfang » Tue Jun 26, 2018 2:48 pm

Dobri sculpti, čisto nov codex in linija figur pa še poceni, ker so v starterju. Ni glih čudno.
Our crops will wither, our children will die piteous deaths and the sun will be swept from the sky.

KiP

Post by KiP » Tue Jun 26, 2018 3:37 pm

lord_blackfang wrote:
Tue Jun 26, 2018 2:48 pm
Dobri sculpti, čisto nov codex in linija figur pa še poceni, ker so v starterju. Ni glih čudno.
FinaGlista wrote:
Tue Jun 26, 2018 2:40 pm
A pol kar 3 v SLO gledamo duhce?
Glista, sem že omenil, da se bojim rjuhomanije pri nas. V fantasyju sem že igral z vsemi velikokrat, zelo malo pa z undeadi. Pač, to je moja želja že nekaj časa. Ko sem pa videl te nove modele, sem pa čisto noter padu, sploh ker resno želim dati AoS 2.0 šanso, v bistvu sem se že odločil za špilanje. En velik razlog je tudi, ta, da so pravila lahka in ne potrebujemo preveč časa za učenje in potem še med igro za razpravljanje.Več časa za druge hobije in resne stvari ;) .

9th Agerji, pa bodo po novem, kot izgleda morali dobiti novo firmo, katera bo castala že znane rase oz. modele za igranje te igre. Kar je v bistvu čisto pravično.

lord_blackfang

Post by lord_blackfang » Tue Jun 26, 2018 4:09 pm

Če bi 9th agerji imeli jajca in malo manj butthurta okrog GW, bi napisali army booke za nove AoS vojske :D

KiP

Post by KiP » Tue Jun 26, 2018 4:12 pm

lord_blackfang wrote:
Tue Jun 26, 2018 4:09 pm
Če bi 9th agerji imeli jajca in malo manj butthurta okrog GW, bi napisali army booke za nove AoS vojske :D
No, jaz ne bi bil tako prepričan, da se to ne bo zgodilo! :D

FinaGlista

Post by FinaGlista » Tue Jun 26, 2018 4:33 pm

9 age ima itak precej podjetji, ki dela miniature, tudi od GW je še vedno ogromno uporabnih modelov in predstavljajo večino modelov. Tudi tele rjuhce so super za 9 age, da ne bo pomote ;)

Da pa bi 9 age team šel v AoS delat pravila se pa pomoje ne bo zgodilo, sta to 2 totalno drugačna svetova, prvi bazira dobesedno TOTALNO na tem, da je vse kar se da dobro in kompetativno, GW se s tem ne obremenjujeje toliko. GW gre v preproste vode, se pravi le par strani pravil, 9 age še vedno vztraja na stari šoli ala tona pravil, blokci...

Tako, da ja dvomim in upam, da tako ostane, se pravi ločena sistema.

KiP

Post by KiP » Tue Jun 26, 2018 5:06 pm

Tisti kateri igramo več iger in nas zanima še kaj drugega kot namizne igre, smo kar veseli, da so pravila manj "zahtevna". Namreč, vem, pa sem bil še mlajši, a sem res samo brskal po pravilih, skoraj vsako igro. Težko sem si zapomnil npr. 6 pravil o različnih igrah, pa vseeno ne toliko različnih.

GW je že bil moj sovražnik, a se je to spremenilo. Sedaj je dosti lažje igrat 40k tudi z daljšimi pavzami med igrami, saj na hitro preletiš bistvena pravila in si že spet pripravljen!

Po mojih izkušnjah, pa je tako, da je najboljše najti en sistem, eventuelno dva, pa ta dva furati na polno in to je to. Žal, pa nas ne zanimajo enaki sistemi. Recimo, moj AvP, kateri ima solidno dobra pravila, bo očitno ostal bolj kot kolekcija. Nagibam se k temu, da vsake vojske zberem za 1000 pik, če ne bo prej Prodos ostal brez licence...

Marcus

Post by Marcus » Tue Jun 26, 2018 5:45 pm

Image

Image

EPIČNO.
“Live with honour, die with glory!”

"I wonder, I wonder what would you do? If you had the power to dream any dream you wanted?”

Post Reply