[GW] Warhammer 40k, 30k, Fantasy..

Novice s sveta namiznih strateških iger
Post Reply
baadc0de
Site Admin

[GW] Warhammer 40k, 30k, Fantasy..

Post by baadc0de » Wed Feb 18, 2015 11:55 am

Nekaj zadnjih dni je precej vršalo po rumor site-ih o spremembah ki se znajo zgoditi pri GW.

Nekaj kar GW ni pričakoval je uspeh Warhammer 30k, oziroma Horus Heresy serije ki jo proizvaja Forgeworld. Baje zdaj ta linija proda več kot celoten fantasy skupaj. Zato GW planira nov starter za Warhammer 30k, v plastiki. Menda bo nekaj okrog Isstvan drop masakra.

Meni se to zdi najboljša stvar ever ker če pogledamo 40k univerzum se je večina res norih in epskih zadev dogajala takrat ko sta bila Emperor in Horus na nasprotnih bregovih. Menda bo s plastiko prišel tudi nov (star) tip Space Marine oklepa.

Nekatere enote ki so obstajale že v 30k bodo dobile dvojna pravila v škatli, ena za 40k in ena za 30k. To bi lahko pomenilo da bo 30k imel nekaj svojih mehanik ali pa drugačen point costing model.

Warhammer Fantasy 9th pa naj bi ukinil Lizardmene in Beastmene. Gnoblarji pa naj bi bili skenslani v prid Goblinom. Ideja je da bo obstajalo 7 championov (od kaos bogov) in "Army of Light" na drugi strani. Zgleda da bo povdarek v 9th na enotah ki so pred kratkim dobile plastiko (razni dwarf releasi, wood elfi in nasploh nova elf plastika pa tudi stvari ki so bile izdane tekom zadnje kampanje.

Nasploh pa naj bi se ukinilo war mašine, kanone in gunpowder nasploh in se šlo nazaj na magijo in CC.
Seznam wrote: Araloth
Cauldron of Blood/Bloodwrack Shrine
Eternal Guard/Wildwood Rangers
Sisters of the Thorn/Wildriders of Kurnous
Witch Elves of Khaine/Sisters of Slaughter
Treeman
Savage Orcs
Night Goblins
Night Goblin Fanatics
Stonehorn/Thundertusk
Mournfang Cavalry
Thanquol and Boneripper
Vermin Lord
Warlord
Grey Seer
Screaming Bell/Plague Furnace
Stormvermin
Stormfiends
Doomwheel
Hellpit Abomination
Nagash
Coven Throne/Mortis Engine
Terrorgheist/Zombie Dragon
Mortarchs
Morghasts
Glottkin
Maggoth Lords
Gutrot Spume
Blightkings
Gorereapers
Wrathmongers
Chaos Spawn
Chaos Warshrine
Chaos Daemons
Ghorgon/Cygor
Grimm Burlockson
Josef Bugman
Runesmith
Ironbreakers/Irondrakes
Gyrocopter
Yours truly, the man with no time.
4: https://www.youtube.com/watch?v=nsrEH3U03fY

lord_blackfang

Re: [GW] Warhammer 40k, 30k, Fantasy..

Post by lord_blackfang » Wed Feb 18, 2015 1:19 pm

No, upam, da kitajci pravočasno kupijo muštre za vse figure.
Our crops will wither, our children will die piteous deaths and the sun will be swept from the sky.
- Tom Kirby, CEO of Games Workshop, 2014 Annual Report Preamble

Tenebris

Post by Tenebris » Wed Feb 18, 2015 3:54 pm

Žalostno je to, da sem prav zadovoljen da sem utegnil prodati ogre v času. Bolj kot berem to listo bolj vidim kako hitro bi se znašel z tono plastičnih modelov doma katere bi moral v naslednjih letih metat v hrbet ljudem po ebayu.

On the other hand sem vesel ker se bo WFB moderniziral in upam da bo GW pravilno izpeljala to zadevo. Z veseljem bi pozdravil "umbrella" army book-e in modele z rules in the box. Mogoče na dolgi rok bi bilo dražje ampak če so enote ala Blightkings "moderen" template za bodoče enote in če bo WFB igralen z enimi tridesetimi enotami na veliko bo to super in predvsem raznoliko.
Image

FinaGlista

Post by FinaGlista » Wed Feb 18, 2015 6:00 pm

Jaz ne bi ravn zganjal panike, tudi, da bodo modeli ratali neuporabni močno dvomim, ker bo to v škodo GW, kaj mu koristijo škatle v skladišču?

Veliko se sušlja, da vse te spremebe NE bodo 9 edicija ampak druga igra, fantasy pa ostane na 8 oz vprašanje kako naprej.
Sicer pa kogar zanima kaj se govori naj si pač prebere tukaj, so vse strnjene:
http://www.warseer.com/forums/showthrea ... Discussion

Sam sem bil namreč hudo proti združevanju ras, samo ko sem malo razmilsil, bi rad videl moje TK z VC, ker imajo VC ene najlepših enot, in nikoli nisem razumel zakaj si vojske vsaj nekatere enote ne bi delile, kot v 40K, tudi Orki in Ogri so sedaj skupaj, vodi jih Grimgor znajo bit zanimiv vojska, končno bolj CC usmerjena, ker trunutno se igrajo skoraj kot Dorfi, čepijo v kotu...

Lizziji ne bodo ukinjeni, naj pa bi se pojavili v drugačni obliki kasnje, ZELO vprašljive govorice...
Tudi Lizziji so ene redkih vojsk, ki jih druga podjetja ne kopirajo, kot se skoraj vse vojske ala elfi, orki, demoni, kar GW ubija...
Tudi Beasti bodo ostali vsaj delno v Chaos knjigici...
Samo vse to so govorice, ki so toliko resnične kot te, da bomo dobili NOVO igro, fantasy pa ostane kot je.

Kar se pa prodaje tiče pa vedno berem, kako se 40K več prodaja kar seveda verjamem, samo niti enkrat do sedaj pa še nisem videl kakih konkretih številk o tem oz poročila od GW, bi bilo zanmivo videt, da si znam predstavljat, zakaj bomo deležni takih spremeb v Fantasy, če je vse zgoraj res :P
Vsekakor če je res, da Warhammer 30k, oziroma Horus Heresy serija bolj prodaja kot celoten Fantasy, izredno slabo, ker gre tuka le za kozmetične dodatke, razn če tudi knjige štejejo zraven, ne vem.

Krokz

Post by Krokz » Wed Feb 18, 2015 8:30 pm

Jaz ne bi noben wall of text bral pa verjel karkoli razen kar reče Harry direktno (3/4 stvari izreče dvoumno, ker trola folk). Sploh pa tisto, da se (xx)k več prodaja kot Fantasy je ravno toliko virov, ki pravi, da se tako Fantasy kot 40k oba prodajata 40% celotne GW, skupaj 80%. Te zgodbice enkrat en sproži in pol se k požar širijo okoli, pomagajo pa ne nobenemu sistemu.

Kar verjamem je, da se bo 40k naslednjo leto toliko tresel kot Fantasy letos. Ali se bo tresla gora in rodila miš je pa še prezgodaj :)

FinaGlista

Post by FinaGlista » Wed Feb 18, 2015 8:40 pm

Jap, najbolj je pa čudn tukaj GW, ki izgleda sploh nima svojega PR in se ne zmeni za govorice, čeprav mu precej škodijo.

baadc0de
Site Admin

Post by baadc0de » Mon Feb 23, 2015 12:56 pm

Image

Prihaja nov sistem od GW :)
Yours truly, the man with no time.
4: https://www.youtube.com/watch?v=nsrEH3U03fY

ibzsabre

Post by ibzsabre » Mon Feb 23, 2015 2:01 pm

lol on_hover taktika.. :lol:

GW in PR je pa skoda besede zgubljat.. na tem podrocju so pac malo "posebni".

khamul

Post by khamul » Tue Feb 24, 2015 2:25 am

Kaj je fora da bi odstranl lizardmene, kkšni jih mogoče zbirajo že nekej let in so res ponosni na svojo zbirko in bi jo v bodoče radi tudi razširili z novimi modeli...

FinaGlista

Post by FinaGlista » Tue Feb 24, 2015 9:41 am

khamul wrote:Kaj je fora da bi odstranl lizardmene, kkšni jih mogoče zbirajo že nekej let in so res ponosni na svojo zbirko in bi jo v bodoče radi tudi razširili z novimi modeli...
Kaj bo ce bo je res tezko reci, tudi Dorfi naj bi sli v eno knjigico z ljudmi...
Samo ne vsega verjeto so le ugibanja, za kaj vec mi pa pisi na email, ki sem ti ga poslal:-)

Post Reply